Borac je bio na korak do sna

Fudbaleri Borca bili su na pragu velikog iznenađenja i plasmana u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, međutim iskusnija ekipa Cluja je ipak prošla dalje, uprkos trijumfu našeg predstavnika od 2:1.

Čudesna fudbalska noć viđena je u Banjaluci, na Gradskom stadionu. Konačno je viđena sinergija, u pravom smislu te riječi, između igrača Borca i svih 10 000 navijača. Uz sjajne Lešinare i ostale tribine kao jedan večeras su nosile igrače Borca ka velikom iznenađenju. Međutim, rival je bio bolji (to nije sporno) i srećniji.

Da su ostala stara pravila u evropskim kupovima o golu u gostima koji vrijedi duplo, večeras bi pisali o možda i najvećoj pobjedi Borca u istoriji kluba, ovako otišlo se u produžetke, gdje je više koncentracije imao iskusni tim iz Rumunije.

Od starta naši igrači su hrabro ušli u meč. Već u četvrtom minutu pokušao je Moraitis sa 18 metara, ali nije bio precizan.

Razvila se velika borba. Igrao se 13. minut kada je poništen gol gostujućeg igrača Omranija zbog ofsajda.

Četiri minuta kasnije, dvojica igrača Kluža kasne na drugoj stativi za potencijalno vođstvo Rumuna.

U 24. minutu uzvratio je Borac preko Vojnovića, koji je pokušao iz daljine, a lopta je za malo prošla pored desne stative gola gostiju.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova i gotovo ništa nije slutilo na ono šta smo vidjeli u drugom dijelu.

Igrao se 49. minut kada je pokušao Koatače, ali nije bio precizan.

Sedam minuta kasnije, Klužu je poništen još jedan gol zbog ofsajda u kom je bio Omrani, a prethodno je Ćetković sjajno intervenisao.

Borac je poveo u 60. minutu. Centrirao je Vušurović sa lijeve strane, a Vranješ je udarcem glavom sa nekih 11 metara matirao Arlauskisa i po ko zna koji put pokazao klasu. Bio je to gol dobre nade!

Četiri minuta kasnije delirijum na Gradskom stadionu, Borac je duplirao prednost. Moraitis je krunisao akciju koja je krenula od Zakarića, preko Vušurovića i pogodio za potencijalno čudo!

Do kraja regularnog dijela meča Buena je imao veliku šansu, ali je iz dobre pozicije šutirao nebu pod oblake.

Kako od ove sezone ne važi više pravilo „gola u gostima“ na redu su bili produžeci.

Gosti su vidjeli da je „vrag odnio šalu“ pa su ubacili u brzinu više, ali je najprije Debeljuh u 91. minutu bio neprecizan, a potom se i tri minuta kasnije istakao mladi Nikola Ćetković obranivši šut Deaka i tako je još jednom pokazao da izrasta u velikog čuvara mreže.

I u drugom produžetku gosti su jače krenuli. Kamora je u 112. minutu pogodio okvir gola.

Tri minuta kasnije, Živković je bio u sjajnoj prilici, ali su arbitri dosudili ofsajd – i pogriješili.

Nade igrača i navijača Borca da crveno-plavi mogu do penala srušio je Kipčiju. Iskusni rumunski as namjestio se na udarac sa distance i majstorski pogodio gornji desni ugao Borčevog gola, postavivši tako konačnih Borac – Kluž 2:1. Obzirom da je u prvom susretu u Rumuniji Kluž slavio, „željezničari“ idu u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, dok će naši momci takmičenje nastaviti u Ligi konferencija, gdje će im rival biti Linfild iz Sjeverne Irske.

-Imali smo moćnog protivnika. Mislim da smo danas bili bolji, ali smo isto tako imali sreće u prvom duelu. Nama sada nije prijalo to novo pravilo oko gola u gostima, ali i sada tvrdim da je novo pravilo pošteno. Poslije svega osjećam ponos zbog ovih momaka; ovo je najveća pobjeda Borca iako smo ispali. Danas nismo imali sreće, nismo je imali ni u žrijebu, ali promijeniće se to. Ovaj klub treba da nastavi da raste bez obzira ko će da bude u klubu, rekao je Marko Maksimović.

Predstojećeg vikenda počinje i nova sezona u m:tel Premijer ligi BiH. Borac je na startu gost Željezničara na Grbavici.

Izvor: FK Borac