Midtjylland slavio protiv Zrinjskog, gol Tuke za nadu u revanšu

Midtjylland je slavio protiv prvaka BiH u juniorskoj kategoriji.

Juniorska ekipa Midtjyllanda iz Danske je danas savladala juniorske prvake BiH, ekipu Zrinjskog, rezultatom 3:1. Ovaj susret odigran je u okviru drugog kola eliminacione faze UEFA Omladinske lige, a pred mladim Plemićima će biti težak zadatak u revanšu.

Domaći su od početka nametnuli svoj ritam igre i do vodstva su stigli u 15. minuti susreta, kada je precizan bio kapiten Oliver Sorensen. Iako je domaćin dominirao u nastavku poluvremena, na pauzu se ipak otišlo sa rezultatom 1:0.

Sve ono što nisu uspjeli pogoditi u prvom, vratilo im se u drugom poluvremenu. Prvo je Mads Hansen u 60. minuti pogodio za 2:0, da bi Gustav Isaksen u 81. minuti pogodio za velikih 3:0. Činilo se tada da je sve gotovo, ali je Simon Tuka bio precizan u 87. minuti za 3:1. Gol Tuke je barem neka nada aktuelnom prvaku BiH da bi u revanšu, koji će se odigrati 26. novembra u Mostaru, mogli do plasmana u dalju fazu takmičenja.