Prokleti fudbal

Zrinjski nakon strašne drame ostao bez grupne faze Konferencijske lige.

HŠK Zrinjski nije uspio ispisati novu stranicu u historiji bh. fudbala, odnosno nije uspio postati prvi klub iz naše zemlje u grupnoj fazi nekog europskog takmičenja. Dvomeč između našeg prvaka i Slovana pokazao je koliko fudbal može biti proklet i okrutan.

Zrinjski je u prvom meču dominirao svih 90 minuta, stvorio ogroman broj prilika a tek jednom su uspjeli zatresti mrežu golmana iz Bratislave. I u revanšu Plemići su veći dio meča bili bolji protivnik i kontrolisali su utakmicu, bez obzira na nešto veći posjed lopte domaćih.

Domaći su stigli u vodstvo u 67. minuti pogotkom rezerviste Ramireza, kojem je to bio prvi kontakt s loptom. To je bio konačan rezultat nakon 90 minuta i, obzirom da je isti rezultat bio u Mostaru, meč je otišao u produžetke. Zrinjski do izjednačenja stiže u 103. minuti, kada je na odbijenu loptu nakon šuta Bilbije natrčao Savić i savladao Chovana, za veliko slavlje oko 1500 Ultrasa, ali i klupe Zrinjskog.

Par minuta prije kraja drugog produžetka Slovan ostaje sa igračem manje nakon što je pocrvenio Kankava, a igrači Zrinjskog su samo čekali posljednji sudijski zvižduk da započnu sa velikim slavljem. Nažalost, u drugoj minuti nadoknade drugog produžetka ponovo se ukazao Ramirez, koji iskorištava jednu slabiju reakciju naše odbrane i pogađa škaricama za 2:1, čime je odveo utakmicu u penal seriju.

Prvu seriju i jedni i drugi su završili sa pet pogođenih penala, da bi Barišić i Malekinušić promašili, a Čavrić pogodio za slavlje Slovana. Fudbal je večeras pokazao svoju prokletu stranu, onu prema kojoj ne pobjeđuje uvijek bolja ekipa. Glavu gore, Plemići, osvjetlali ste obraz bh. fudbala.