Remi u prvom meču Lige prvaka

Zrinjski i Sheriff su remizirali večeras u Mostaru u prvom meču pretkola Lige prvaka.

Trener Zrinjskog Sergej Jakirović isticao je prije meča da bi bilo dobro da Zrinjski iz prvog duela izađe neporažen i to se na kraju i dogodilo. Razlog za ovakve izjave vjerovatno jeste činjenica da je Sheriff bio poprilična nepoznanica našem prvaku, ozbirom na veliki broj novih igrača u ekipi.

Prvak BiH i prvak Moldavije odigrali su nezanimljivu utakmicu kada su u pitanju golovi i prilike, obzirom da je utakmica završena rezultatom 0:0 i da je jedini šut u okvir gola upućen u devetoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena. Rezervista Pernambuco je odlično primio jednu dubinsku loptu kroz sredinu i izašao je sam iskosa na Čondrića, ali je njegov pokušaj golman domaćih osujetio.

Zrinjski je ukupno gledano imao više šuteva i ozbiljnije prilike, ali nijedan šut Plemića nije završio u okviru gola, samim tim ni u mreži. Najbolju priliku imao je najbolji igrač i kapiten Zrinjskog Nemanja Bilbija već u drugoj minuti, kada je nakon ubacivanja Ćorluke šutirao zamalo pored gola. U drugom poluvremenu najbliži golu bio je Jukić, koji je pogodio vanjski dio mreže.

Evidentno je da je bio prisutan respekt sa obje strane, što se na kraju odrazilo i na ishod meča. Isti rezultat je zabilježen i u međusobnom duelu Maribora i Šahtjora iz Soligirska, koji će dati protivnika za boljeg iz duela Mostaraca i Moldavaca.

Revanš meč između Sheriffa i Zrinjskog igra se sljedeći utorak od 19 sati u Kišnjevu. Obzirom da je Jakirović sada upoznatiji sa igrom svog protivnika, očekujemo da naš prvak zablista i pokaže pravo lice, te se nađe u drugom pretkolu Lige prvaka.