Sarajevo saznalo protivnika u trećem pretkolu Europa lige

Budućnost je iznenađujuće slavila protiv Astane.

Fudbaleri podgoričke Budućnosti napravili su pravu senzaciju trijumfom na gostovanju kod Astane u drugom pretkolu Evropske lige.

Budućnost je slavila sa 1:0 pogotkom Vasilija Terzića iz 25. minute, a crnogorski šampion je nakon solidnog prvog dijela u nastavku susreta igrao vrlo defanzivno i čvrsto te je onemogućio Astanu da dođe do poravnanja.

Imala je i Astana nekoliko šansi da dođe do gola, ali ih je promašila, te je svoj evropski nastu tako završila već u drugom pretkolu evropskih takmičenja, što je užasan rezultat za ovaj tim.

Crnogorski prvak tako će naredne sedmice gostovati na stadionu Bilino polje kod prvaka BiH Sarajeva, a pobjednik tog duela će biti samo na jedan meč udaljen od grupne faze Evropske lige.

Ime svog potencijalnog protivnika u play offu Sarajevo i Budućnost će saznati sutra.

Izvor: Sport1.ba