PLBiH – Premijer liga BiH

Sve o fudbalu u BiH

Treće pretkolo Lige prvaka je ostalo samo san

Loš ulazak u oba poluvremena, a posebno kiparske sudije, kumovale su porazu našeg predstavnika u Ligi prvaka.

FK Sarajevo nije uspio proći u treće pretkolo Lige prvaka, iako je bio jako blizu. Bordo tim će svoju europsku avanturu nastaviti u trećem pretkolu Europa lige, a naknadno će saznati protivnika.

Utakmica je počela standardnim ispitivanjem snaga, ali su domaći već u trećoj minuti sretno stigli do vodstva. Centaršut je sa desne strane uputio Yuzepchuk, sa nekih jedanaest metara od gola šutirao je Gordeichuk, lopta je pogodila Miličevića i promijenila smjer, te je završila iza leđa Vladana Kovačevića.

Nakon primljenog gola naš predstavnik preuzima kontrolu igre ali ne uspjeva stići do gola. Prvo je Ahmetović imao solidnu priliku u 19. minuti, a nešto kasnije i Miličević, ali je odbrana domaćih dobro reagovala. I onda je stigla 34. minuta.

Nakon nekoliko minuta pritiska igrači Sarajeva odlično odigravaju na desnoj strani, lopta u šesnaestercu dolazi do Rahmanovića koji se malo spetljao, ali ipak odložio loptu za Đokanovića koji pogađa za 1:1. Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je i dalje kontrolisalo igru, a najbliži golu bio je Amar Rahmanović, koji je u odličnoj poziciji komplikovao i izgubio loptu.

Na početku drugog poluvremena našem prvaku se dešava ista stvar kao i na početku utakmice. U 49. minuti Pechenin je sa lijeve strane centrirao, a Abdoulaye Diallo prsima je ugurao loptu u gol za vodstvo od 2:1.

Nakon primljenog gola Sarajevo kreće ofanzivno, i u 52. minuti Tatar izlazi jedan na jedan sa golmanom Ignatovichem, ali mu bježi lopta. Tri minute poslije toga Sarajevu je poništen čist gol, a strijelac je bio Mersudin Ahmetović. Nakon odličnog šuta Jukića Ignatovich je odbio loptu, na nju je natrčao Ahmetović i pospremio je u mrežu, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd, iako je jedan igrač domaćih bio najmanje jedan metar ispred napadača Sarajeva.

Nakon toga Sarajevo je malo palo, pa je i Dynamo imao dvije prilike, a napadi Sarajeva su uglavnom bili jalovi. Sarajevo je dominiralo, imalo posjed, ali bez velikih šansi. Svakako treba spomenuti da je nakon poništenog gola kiparski sudija napravio nekoliko grešaka, uglavnom na štetu Sarajeva, čiji su igrači postajali sve nervozniji i na kraju nisu uspjeli postići izjednačujući gol. Najbliži golu bio je Matthias Fanimo u sudijskoj nadoknadi, a njegov šut glavom odbranio je golman domaćih.

Utjeha navijačima i igračima Sarajeva ostaje nastavak europske avanture u trećem pretkolu Europa lige.

*Zabranjeno je svako preuzimanje sadržaja bez dozvole autora i navođenja izvora. | PLBiH - Premijer liga BiH.