Trijumf Zrinjskog u Tirani

Naš prvak je slavio pobjedu u prvom meču drugog pretkola Konferencijske lige.

Fudbaleri Zrinjskog gostovali su večeras Tirani u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige i slavili su pobjedu rezultatom rezultatom 1:0. Nakon ispadanja od Sheriffa, u dvomeču u kojem nisu imali ozbiljnijih prilika, Plemići su večeras ipak pokazali kvalitet iz prošle sezone.

Nakon početnog ispitivanja snaga Mostarci stižu u vodstvo u 12. minuti. Tada su domaći defanzivci skrivili jedanaesterac, a loptu je sa bijele tačke u mrežu poslao Nemanja Bilbija za 0:!, što će se kasnije ispostaviti i kao konačan rezultat.

Naš prvak je nakon vodstva u potpunosti imao konce utakmice u svojim rukama i samo fantastični golman domaćih Bekaj zaslužan je za minimalno vodstvo Zrinjskog. Posebno se istakao u situaciji kada je odbranio Bilbiji tri uzastopna šuta, kao i kod pokušaja Tičinovića. Do kraja poluvremena domaći tim se malo uspio vratiti, ali nisu ozbiljnije zaprijetili Čondriću.

U drugom poluvremenu gledali smo drugačiju utakmicu, jer je Tirana preuzela kontrolu u svoje ruke, te su stvorili nekoliko prilika, ali ne pretjerano opasnih. Za Zrinjski je i u nastavku jednu priliku imao Tičinović, a orijentacija na kontranapade umalo je duboko u sudijskoj nadoknadi rezultirala i drugim pogotkom. Rezervista Mario Ćuže izašao je sam na Bekaja, pokušao ga je lobovati ali je večeras fantastični golman i to odbranio.

Revanš susret je na rasporedu u četvrtak, 28. jula, i nadamo se da će Zrinjski osigurati plasman u narednu fazu takmičenja, gdje ga čeka pobjednik duela Tobol Kostanay (Kazahstan) – Lincoln Red Imps (Gibraltar).