Velež je dobio protivnika za drugo pretkolo Konferencijske lige

Velež je dobio protivnika u drugom pretkolu Konferencijske lige

Fudbaleri mostarskog Veleža su jedan od tri preostala predstavnika Bosne i Hercegovine u evropskim takmičenjima, a Velež dosad nije imao protivnika za drugo pretkolo i čekao je pobjednika dvomeča između armenskog Alashkerta i malteškog Hamrun Spartansa.

Alashkert je prvi meč dobio sa 1:0, a večeras je na Malti odigran revanš u kojem su Spartansi do nogu potukli favorizovane Armence i plasirali se u drugo pretkolo.

Poveo je gostujući tim pogotkom Yedigaryana u 48. minuti, a domaći tim koji je dominirao od početka pa sve do tog dijela utakmice nije odustajao nego je umjesto toga ubacio u brzinu više. Prša u 55. minuti pogađa za 1:1, Vinicius u 63. minuti donosi 2:1 i poravnanje u ukupnom rezultatu, a onda Jonny u 73. i Dodo u 75. minuti rješavaju pitanje pobjednika.

Velež će tako igrati sa malteškim predstavnikom, a utakmice su na rasporedu 21. i 28. jula. Prvi meč igra se na stadionu Grbavica.