(VIDEO) Tuzla City deklasirao Tre Penne i osigurao dvomeč sa Alkmaarom

Fudbaleri Tuzla Cityja rezultatom 6:0 su savladali Tre Penne u drugom susretu prvog pretkola Konferencijske lige, te su sa ukupnih 8:0 izborili plasman u nastavak takmičenja, gdje ih čeka okršaj sa nizozemskim AZ Alkmaarom.

Nakon što je teškom mukom u finišu prvog duela Tuzla City slavio pobjedu golovima Salke Nargalića, danas su domaći bili puno bolji i efikasniji i brzo su završili posao protiv amaterskog suparnika, koji Tuzlacima ni u kom segmentu igre nije bio ni do koljena.

Semir Smajlagić koji je danas bio izuzetno razigran zatresao je mrežu gostiju sa bijele tačke nakon što je Ajdin Nukić izborio jedanaesterac u 35. minuti, a prethodno je Smajlagiću poništen pogodak iz slobodnog udarca zbog postojanja navodnog faula.

Bio je to jedini pogodak Tuzla Cityja u prvom poluvremenu, a u drugom dijelu sve se otvorilo. Već u 49. minuti mrežu gostiju trese Jasmin Čeliković nakon ubačaja iz kornera, a potom gosti gube loptu i u 50. minuti Mićo Kuzmanović pogađa za 3:0.

Domaći nisu odustajali i u 57. minuti došli su do novog gola preko Semira Smajlagića, da bi već u 58. minuti mrežu gostiju zatresao Mustafa Šukilović.

U 83. minuti, konačnih 6:0 je postavio rezervista Samir Burić, kojem je asistirao još jedan rezervista Belmin Mešinović.

Tuzlanski tim se u drugom pretkolu sastaje sa nizozemskim AZ Alkmaarom, a prvi meč igra se narednog četvrtka.