Zrinjski ispunio očekivanja i rutinski slavio

Zrinjski je očekivano slavio protiv luksemburškog Differdangea.

U okviru prvog kola kvalifikacija za Evropa ligu HŠK Zrinjski je ugostio ekipu Differdangea Pod Bijelim brijegom i savladao je sa rezultatom 3:0.

Plemići su u zaprijetili već u prvoj minuti susreta, kada je šutirao Ognjen Todorović, ali je golman gositju lagano odbranio njegov udarac.

Nova prilika došla je već u četvrtoj minuti kada je nakon centaršuta šutirao Nemanja Bilbija, ali je njegov udarac blokiran.

Gosti su prvi put pokušali u 27. minuti utakmice, ali je Buch šutirao dosta loše i tako upropastio priliku za svoj tim.

Prvi pogodak je došao u 38. minuti utakmice kada je Bilbija pogodio nakon fantastične kontre i nakon asistencije Anesa Mašića.

Samo par minuta nakon prvog došao je i drugi pogodak, a ovoga puta Miloš Filipović je iskoristio katastrofalnu grešku Franzonija koji je želio dodati golmanu, ali je zapravo servirao pogodak za Plemiće.

Na samom otvaranju drugog poluvremenu svoj udarac okušao je Tomislav Barbarić, ali je njegov šut glavom odbranio Straus.

U ovom susretu priliku za igru dobio je i novi fudbaler Zrinjskog Josip Ivančić koji je u igru ušao u 65. minuti zamijenvši mladog Mašića.

Konačan rezultat susreta došao je u 79. minuti utakmice, a strijelac gola ovoga puta bio je debitant i rezervista u dresu Plemića Josip Ivančić koji je pogodio nakon asistencije Bašića. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Izvor: Sport1.ba