Zrinjski zakazao duel sa APOEL-om

Naš predstavnik je eliminisao ljubljansku Olimpiju u drugom pretkolu.

Fudbaleri Zrinjskog su pobijedili Olimpiju u Ljubljani nakon produžetaka rezultatom 3:2 i tako se plasirali u treće kolo kvalifikacija za Evropsku ligu gdje ih očekuje kiparski APOEL.

Olimpija je povela u 19. minuti susreta. Caimacov je ubacio sa desne strane, a Ivanović se odlično snašao i matirao gostujućeg golmana što je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U nastavku smo vidjeli bolji Zrinjski koji je do izjednačenja rezultata stigao u 51. minuti susreta. Filipović je izveo korner, a Bilbija glavom matirao Freliha.

Nakon toga viđena je mnogo mirnija utakmica, a onda je Olimpija praktički iz ničega stigla do vodstva. Fink je ubacio sa desne strane, a Vombergar je zatresao mrežu Brkića i doveo Olimpiju u vodstvo.

Plemići se nisu predali, te su tri minute kasnije stigli do još jednog izjednačenja. Lyaskov je katastrofalno pogriješio, lopta je došla do Filipovića koji je uposlio Bilbiju, a ofanzivac Zrinjskog je zatresao mrežu Freliha za 2:2.

U 86. minuti susreta nije dosuđen čist jedanaesterac za Zrinjski zbog igranja rukom Samardžića da bi četiri minute kasnije Ivan Brkić odbranio stopostotnu šansu napadaču domaćih Ivanović, pa se otišlo u produžetke.

Već u drugoj minuti produžetka, Miloš Filipović upisuje treću asistenciju na današnjem susretu, a Plemiće u vodstvo dovodi Josip Ivančić.

Do kraja susreta je Olimpija pokušavala doći do izjednačenja, ali nije uspjela, pa je Zrinjski osigurao jednu od najvećih pobjeda u svojoj historiji.

Zrinjski će u trećem pretkolu Europa lige opet gostovati, ovaj put na Kipru kod ekipe APOEL-a.

Izvor: Sport1.ba