Petar Kunić upisao 100. nastup u Premijer ligi BiH

Napadač Zrinjskog protiv Zvijezde 09 proslavio jubilej.

HŠK Zrinjski je jučer iznenađujuće poražen u Ugljeviku od Zvijezde 09 rezultatom 0:2, a napadač gostiju Petar Kunić je upisao stoti nastup u Premijer ligi BiH. Osim poraza, Kunić neće pamtiti jučerašnji jubilarni meč po dobrom zbog šanse koju je propustio sredinom prvog poluvremena, kada je u situaciji dva na jedan izuzetno loše šutirao na prazan gol, nakon dodavanja Kristijana Stanića.

Kunić je sredinom augusta stigao u Zrinjski kao zamjena za Irfana Hadžića. Do sada je odigrao 9 utakmica u Premijer ligi BiH i postigao je 2 gola, oba u prošlom kolu u derbiju protiv Željezničara. 26-godišnji napadač debitovao je u Premijer ligi BiH u dresu Borca u utakmici pretposljednjeg kola sezone 2009/10. Borac je na svom terenu poražen od Olimpica rezultatom 0:2, a Kunić je u igru ušao u 65. minuti umjesto Dragomira Vukobratovića.

Petar Kunić je ukupno u dresu Borca u domaćem šampionatu odigrao 60 utakmica i postigao je 20 golova. Pored Borca i Zrinjskog, u Premijer ligi BiH nastupao je još za Radnik iz Bijeljine, za koji je odigrao 5 utakmica bez postignutog pogotka, te za Rudar Prijedor, za koji je odigrao 26 utakmica i postigao 2 gola. U dosadašnjih 100 odigranih utakmica u PLBiH postigao je 24 gola.