Baljić hvali Radnik, Žižović smatra da njegov tim može do nova tri boda

Mladen Žižović Foto; www.bih.ba
Nakon okončanja reprezentativne pauze, Premijer liga BiH nastavljena je sinoć utakmicom 13. kola između Sarajeva i Čelika.
Danas su na programu još četiri utakmice, a u jednoj od potencijalno najuzbudljivih, Tuzla City je domaćin Radniku, koji u posljednje vrijeme igra u sjajnoj formi.
Trener Tuzla Cityja Elvir Baljić istakao je da njegov tim ovaj duel očekuje u vrhunskoj atmosferi, te je iznio uvjerenje da Tuzla može ostvariti pozitivan rezultat.
“Ovi momci su sjajni, zaista vrhunski rade. Atmosfera je i prije mene bila na jako visokom nivou, a zadržana je i nakon mog dolaska. Uživam raditi sa ovom ekipom”, kazao je Baljić, iskazavši respekt prema protivniku.
“Radnik sigurno nije slučajno u vrhu premijerligaške tabele, stoga morao biti oprezni. Svjesni smo njihovog kvaliteta”, poručio je Baljić.
S druge strane, Mladen Žižović je jako zadovoljan pozicijom na kojoj se Radnik trenutno nalazi, a da bi je zadržao, morat će i u ovoj utakmici pružiti dobru partiju.
“Tuzla je vrlo dobra ekipa, pogotovo ove sezone. Prvi su na tabeli, ali mi smo pobijedili šest od posljednjih sedam utakmica i reklo bi se da smo u najboljoj formi. Pokušat ćemo tu pozitivnu energiju prenijeti na teren i slaviti pobjedu. Nećemo se braniti, pokušat ćemo da napadamo, primijetili smo neke njihove slabosti i pokušat ćemo ih iskoristiti. U svakoj utakmici, bilo da se igra kući ili na strani, mi pokušavamo da dođemo do tri boda i tako će biti i ovaj put”, kazao je Mladen Žižović.
Utakmica između Tuzla Cityja i Radnika igra se sa početkom u 15 sati na Tušnju. Bit će to i jedan od derbija kola, jer Tuzla ima 24 boda i do sinoć je dijelila prvo mjesto sa Sarajevom, dok Radnik ima 21 bod i iznenađujuće se nalazi u utrci za plasman u Evropu.
*Zabranjeno je svako preuzimanje sadržaja bez dozvole autora i navođenja izvora. | PLBiH - Premijer liga BiH.