Borac slavio u posljednjoj utakmici na Zlatiboru

Banjalučani završavaju pripreme na Zlatiboru trijumfom nad Čukaričkim.

Banjalučki Borac upisao je novu pobjedu na pripremama na Zlatiboru savladavši Čukarički rezultatom 2:0.

Ekipa Vlade Jagodića odigrala je još jednu dobru utakmicu, a pobjeda nad članom Superlige Srbije mogla je da bude i ubjedljivija da se u finišu nije ispriječila prečka.

Ipak, imao je i Čukarički nekoliko odličnih šansi, međutim, na početku utakmice istakao se čuvar mreže Banjalučana, Bojan Pavlović, odbranivši tri pokušaja u istom napadu.

Poslije nekoliko šansi na obje strane terena poveo je Borac preko Zakarića. Igrao se 21. minut kada je Almedin Ziljkić asistirao, a nekadašnji fudbaler Partizana pogodio za 1:0.

Goran Zakarić je bio u centru pažnje i u 30. minutu, kada je izborio prekršaj zadnjeg igrača odbrane, ali Čukarički je ipak nastavio sa jedanaestoricom, s obzirom da se radilo o prijateljskom meču.

Borac je povisio u drugom poluvremenu, kada je kapiten Stojan Vranješ prvo izborio jedanaesterac, a onda ga i sam realizovao za 2:0.

Pobjeda Borca mogla je biti ubjedljivija, međutim pet minuta prije kraja lopta se poslije udarca Bojana Markovića odbila od prečke.

Crveno-plavi sutra završavaju pripreme na Zlatiboru, a do početka Premijer lige BIH imaće još dvije provjere.

Prvo će u subotu 25. Jula igrati u Banjaluci protiv Rudar Prijedora, a potom će u utorak, 28. jula biti gost Crvene zvezde na beogradskoj Marakani.

Izvor: Mondo.ba