Borac upisao treću pobjedu na Zlatiboru

Borac je bez poraza u dosadašnje četiri kontrolne utakmice.

Fudbaleri Borca zabilježili su danas treću pobjedu na pripremama na Zlatiboru savladavši Trepču, člana Srpske lige Zapad, rezultatom 2:0.

Priliku su dobili igrači koji nisu nastupili juče protiv Javora ili su na pomenutom meču imali manju minutažu, pa je Jagodić na teren od prvog minuta poslao Kukriku, Galića, Janičića, Kruza, Subića, Radulovića, Čavića, Kalesića, Đaloua, Crnova i Markovića. Priliku su kasnije još dobili Račić, Ćosić, Milojević, Bosančić, Zakarić, Danilović, Ziljkić i Cerić.

“Crveno-plavi” su poveli u 55. minutu, kada je Aleksandar Radulović izveo korner, a Nemanja Janičić glavom vratio loptu na peterac, gdje ju je sačekao drugi štoper, Daglas Kruz, koji je na isti način postigao drugi pogodak na pripremama.

Konačnih 2:0 postavio je Goran Zakarić, koji je takođe poentirao po drugi put na srpskoj planini. Protuiv Spartaka je postigao prelijep gol sa distance, a danas je u 76. minutu bio precizan iz jedanaesterca, nakon što je fauliran Vladan Danilović.

Pobjeda banjalučkog tima mogla je da bude i ubjedljivija, ali je u finišu meča Siniša Dujaković pogodio stativu.

Posljednju utakmicu na Zlatiboru Borac će odigrati u utorak, 21. jula, protiv Čukaričkog, dok je za dan kasnije planiran povratak u Banjaluku.

U subotu, 25. jula, Borac će igrati protiv Rudar Prijedora, dok je generalna proba zakazana za utorak, 28. jul, kada će Jagodićev tim snage odmjeriti sa beogradskom Crvenom zvezdom, aktuelnim šampionom Srbije.

Izvor: Mondo.ba