Feđa Dudić: Presudilo je Bagarićevo iskustvo

Trener Veleža Feđa Dudić poslije susreta je iznio svoje viđenje utakmice.

Velež je večeras poražen minimalnim rezultatom 1:0 u Širokom Brijegu, a gol odluke pao je u 10. minuti, kada je Bagarić izborio penal koji je u gol pretvorio Toni Jović. Trener Veleža Feđa Dudić poslije susreta je iznio svoje viđenje utakmice.

“Mislim da nismo zaslužili da danas izgubimo utakmicu. Presudio je jedan detalj, iskustvo Bagarića koji osjeti mali kontakt i padne i izbori penal za svoju ekipu. Mi nažalost imamo takav isti u drugoj minuti, povlačenje Berishe, on ostane na nogama, mislim da bi tad već bila riješena utakmica, jer bi bio penal i crveni karton, ali to je to, to je iskustvo koje ima Bagarić a mi nemamo. Poslije se dogodila neplanirana izmjena Dine Hasanovića, koja mi je poremetila plan za drugo poluvrijeme, ali i pored toga mislim da smo stvorili preveliki broj šansi ali jednostavno na gostovanju ne možeš ovoliko promašivati, moraš nešto zabiti. Mi danas nismo zabili a Široki je poslije mogao dati gol za 2:0 i imali su dvije dobre situacije u drugom poluvremenu. Mislim da je najveći dobitak danas za Velež mladi Melvin Osmić, koji je igrao od početka i dok je imao snage, do 75. minute, i sve pohvale idu za njegovu igru”, rekao je trener Veleža Feđa Dudić.