PLBiH – Premijer liga BiH

Sve o fudbalu u BiH

Mladen Žižović: Protiv Sarajeva će u nama proraditi inat, očekujem agresivan i dobar nastup

Trener Radnika pred derbi 16. kola Premijer lige BiH protiv Sarajeva

Fudbaleri Radnika danas su sa početkom u 13 sati i 30 minuta domaćin Sarajevu u meču koji se definitivno može okarakterisati derbijem kola.

Bijeljinski tim je rezultatom 2:0 poražen u Banja Luci u prošlom kolu nakon jako spornog suđenja sudije Aleksandra Njegomirovića koji je naknadno kažnjen suspenzijom na deset utakmica, a Bijeljinci nisu zaboravili šta im je napravljeno i trener Mladen Žižović planira događanja iz Banja Luke iskoristiti kao motivacijsko “gorivo” za svoj tim u duelu sa Sarajevom.

“Dolazi nam aktuelni prvak u derbiju kola. Sarajevo je i ove sezone lider i pokazalo je najviše u prvenstvu, a posebno su kvalitetni u igri prema naprijed, gdje prednjači Mersudin Ahmetović, koji je najbolji igrač lige. Kvalitetan dio ekipe je i odbrana, koja je uz Zrinjski primila najmanje golova, tako da je jasno da nas čeka jako težak posao protiv Sarajeva. Ipak, mislim da možemo odigrati dobar meč, želimo u izjednačenoj utakmici na ispravan način kanalisati inat koji je u nama definitivno prisutan nakon svega što se dešavalo u posljednje vrijeme. Očekujem od prve minute jedan kvalitetan i agresivan Radnik, koji će pokazati da nije odustao od nekih stvari, iako mnogi misle da jeste. Jedva čekam da odaberem 11 i 18 igrača za ovaj duel, svi su zdravi, a kada smo zdravi, možemo se nositi sa svim ekipama”, kazao je Mladen Žižović.

*Zabranjeno je svako preuzimanje sadržaja bez dozvole autora i navođenja izvora. | PLBiH - Premijer liga BiH.