Olimpik savladao Velež i osvojio prve bodove ove sezone

Velež je u uzbudljivoj utakmici stigao do prvih bodova ove sezone.

Fudbaleri Olimpika u vrlo sadržajnom meču, makar kada je u pitanju drugo poluvrijeme, slavili su protiv Veleža rezultatom 2:1 u Sarajevu.

Utakmica sedmog kola Premijer lige donijela je uspavanku u prvom dijelu, ali i onda sjajna uzbuđenja u nastavku gdje smo vidjeli golove, penal, crveni karton i još mnogo toga.

No, krenimo redom. Velež je nešto bolje ušao u meč, a na startu su prijetili Zeljković i Ovčina, ali bez promjene rezultata.

Najbolju priliku u prvom dijelu domaći su imali u 32. minuti kada je Hadžanović šutirao sa desetak metara, ali je Bobić bio siguran. Do kraja prvog dijela nije bilo golova.

U 52. minuti domaći su poveli. Nakon prekida sa desne strane Bajraktarević je spustio loptu za Adžema koji je odlično reagovao na drugoj stativi.

Samo četiri minute kasnije, Adnan Osmanović je udvostručio prednost domaćih nakon što ga je proigrao Milanović.

Ipak, Velež se nije predavao, pa je sa bijele tačke u 68. minuti preko Obrena Cvijanovića smanjio rezultat. Tom prilikom žuti karton je zbog igranja rukom dobio Adžem, a isti igrač je drugi put zapisan u bilježnicu arbitra u 76. minuti, pa su domaći ostali sa igračem manje.

To je značilo da će Velež izvesti potpunu ofanzivu do kraja meča, ali se ona nije isplatila, pa Olimpik upisuje prve bodove u novoj sezoni Premijer lige.

Tako je promjena trenera Olimpika, pošto je prije sedmog kola Esad Selimović zauzeo poziciju Darka Vojvodića, urodila plodom i donijela pozitivan ‘šok’ u redove Vukova sa Otoke.

Izvor: SCSport.ba