Sarajevo još uvijek bez poraza u sezoni

FK Sarajevo je slavio pobjedu u derbiju protiv FK Borac.

Fudbalski klub Sarajevo je večeras odigrao utakmicu sedmog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a protivnik je bila ekipa FK Borac iz Banja Luke. FK Sarajevo je ostvario pobjedu rezultatom 4:2, a golove za bordo ekipu su postigli Danilović (AG), Rahmanović i dva pogotka je postigao Benjamin Tatar.

FK Borac dobro otvara susret i već u trećoj minuti priliku ima Zakarić, ali ipak ne koristi upotrebljivu loptu Ziljkića. Tada bordo ekipa preuzima inicijativu, u 4. minuti Rahmanović šutira pored gola, a u 10. Tatar pokušava, ali lopta ide pravo u danas raspoloženog Pavlovića. U 17. minuti FK Sarajevo dolazi do vodstva. Rahmanović šalje loptu u peterac, Danilović se loše snalazi i pogađa vlastitu mrežu. Gosti su nakon gola prijetili, najbolju priliku propušta Vranješ u 32. minuti kada pogađa prečku. Iako tada ne postižu pogodak, u 37. minuti koriste svoju šansu. Lukić je šutirao, Kovačević odbranio, ali iz drugog pokušaja Ziljkić postiže pogodak za poravnanje. Bordo ekipa nije dugo čekala i već u 39. minuti ponovo dolazi do vodstva. Rahmanović krade loptu, odlično se snalazi i šalje loptu iza leđa golmana Borca. Sarajevo je moglo povećati prednost, ali u 42. minuti Pavlović se iskazuje i brani dva odlična pokušaja, prvo Rahmanovića, pa Pejovića, da bi se sa istim rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme odlično počinje za bordo tim jer u 46. minuti igrač Borca Milojević nakon grubog starta dobija drugi žuti karton i ide ranije pod tuš. Sarajevo od tog trenutka kreće u potpunu ofanzivu i propušta par odličnih prilika, ali kazna je stigla u 71. minuti kada Danilović na ubačaj Ziljkića postiže pogodak za poravnanje. Kao i u prvom poluvremenu, domaća ekipa nije dugo čekala na novo vodstvo. Tatar maestralnim golom u 73. minuti donosi veliku radost svim fanovima bordo ekipe i postiže pogodak za 3:2. Sarajevo je do kraja držalo inicijativu na terenu, da bi u sudijskoj nadoknadi Tatar stavio ‘tačku na i’ na ovom susretu. Ofanzivac bordo ekipe koristi odličnu loptu Fanima i po drugi put na ovom susretu postiže pogodak, te utakmica završava rezultatom 4:2.

FK Sarajevo je još uvijek jedina neporažena ekipa u ovoj sezoni u Premijer lige gdje trenutno zauzima 1. poziciju.  Sljedeću utakmicu izabranici Vinka Marinovića će odigrati u srijedu, 16. septembra protiv ekipe Olimpika, dok će Borac za vikend dočekati Tuzla City.