Sarajevo minimalno slavilo protiv prvoligaša

Sarajevo je minimalno slavilo protiv prvoligaša Bratstva u novoj pripremnoj utakmici, ali uz veliki broj propuštenih prilika.

FK Sarajevo je danas odigrao novu pripremnu utakmicu za novu sezonu. Ovaj put su u svom trening centru ugostili ekipu NK Bratstvo iz Gračanice, a Sarajevo je slavilo pobjedu rezultatom 2:1.

Igrači u bordo opremi su dominirali od početka do kraja, a raspoloženi golmani gostiju su razlog zašto Sarajevo nije slavilo ubjedljiviju pobjedu. U prvom poluvremenu nakon nekoliko propuštenih prilika u 31. minuti pogodio je kapiten Krste Velkoski, nakon sjajne akcije koju su odigrali Andrej Đokanović i Đani Salčin.

U nastavku ista slika kao i u prvom dijelu, a do drugog gola Sarajevo stiže nakon prekida. U 67. minuti korner je izveo Velkoski, a najbolji u skoku bio je mladi Bešić. Igrala se 80. minuta kada je u jednom od rijetkih napada Bratstva jedna ubačena lopta pogodila u ruku Šerbečića, a sudija Sarajkić je pokazao na bijelu tačku. Precizan iz penala bio je Elvedin Aletić, koji je tako postavio konačan rezultat utakmice.