Sarajevo savladalo Olimpik i stiglo na prvu poziciju

Sarajevo je upisalo pobjedu u zaostaloj utakmici četvrtog kola Premijer lige BiH.

Fudbalski klub Sarajevo je danas odigrao zaostalu utakmicu četvrtog kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a protivnik je bila ekipa FK Olimpik iz Sarajeva. FK Sarajevo je ostvario pobjedu rezultatom 3:1, a golove za bordo ekipu su postigli Tatar (2) i Hebibović.

Inicijativa ekipe sa Koševa, koja se odvijala kroz cijelu utakmicu, počela je u 5. minuti. Ahmetović je dobro asistirao, ali Tatar se ne snalazi najbolje u kaznenom prostoru. U 8. minuti odličan napad za goste na ovom susretu, Tatar je ponovo u šansi, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Prvu priliku na utakmici za ekipu Olimpika smo vidjeli u 18. minuti u režiji Milovića, sa velike udaljenosti je šutirao ipak preko gola. U 21. minuti, pogodak za FK Sarajevo. Elvis Džafić, kojem je ovo prvi nastup ove sezone za bordo ekipu, šalje odličnu loptu od svog gola ka Benjaminu Tataru koji izlazi sam pred golmana Olimpika i snažnim udarcem ga matira.

Nakon ovog pogotka uslijedio je miran period, tek u 37. minuti nova prilika za Sarajevo. Dupovac je pokušao uposliti Tatara, ali Hadžić je na visini zadatka. U 45. minuti, prilika na obje strane. Prvo je Zeba imao dobru priliku, ali Dupovac blokira njegov udarac, a iz idućeg napada, Džafić ponovo šalje dugu loptu ka naprijed, ali je Rahmanović nije uspio prihvatiti na pravi način, te su to bila ujedno i posljednja dešavanja u prvom dijelu susreta.

Drugo poluvrijeme je započelo mirnim periodom, što nije nagovijestilo golijadu koja se odvila u zadnjoj trećini susreta. Sarajevo je diktiralo tempo susreta, a do drugog gola smo vidjeli tek dvije prilike za Ahmetovića. U 82. minuti bordo ekipa povećava vodstvo. Sjajnu solo akciju Benjamin Tatar završava odličnim udarcem i po drugi put matira Hadžića na današnjoj utakmici.

Iako Olimpik nije imao puno prilika danas, u 85. dolazi do pogotka i smanjuje prednost gostiju. Faris Handžić je ubacio, a bivši junior Sarajeva Ahmed Hasanović matira Džafića. Slavlje domaćih nije dugo trajalo, jer već u idućem napadu Sarajevo dolazi do novog gola. Hebibović iz jednog od prvih dodira sa loptom rutinski zaobilazi golmana Olimpika i matira ga za 3:1. Nakon ovog gola nije bilo puno dešavanja, te je utakmica završena istim rezultatom.

FK Sarajevo je idalje jedina neporažena ekipa Premijer lige BiH, a sada na kontu ima 17 bodova iz 7 utakmica i nalazi se na prvoj poziciji na tabeli. Idući protivnik za Bordo ekipu je tuzlanska Sloboda, dok će Olimpik na gostovanje Radniku, koji je još uvijek bez pobjede u ovoj sezoni.