Široki slavio minimalnu, ali zasluženu pobjedu

Igrač odluke bio je kapiten Širokog Brijega Dino Ćorić.

Fudbaleri Širokog Brijega su pobijedili Krupu u desetom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0 i tako došli do trećeg mjesta na tabeli.

Širokobriježani su poveli iz praktički prve prilike na utakmici i to preko Dine Ćorića koji je pogodio glavom poslije dobre asistencije Tonija Jovića koji je u 16. minuti susreta pogodio okvir gola gostujućeg sastava. Igrao se 23. minut kada je Jović ponovo pokušao ugroziti Kolaka, no golman gostiju je dobro reagovao baš kao i u 34. minuti utakmice kada je isti igrač pokušao poslije centaršuta Cipetića.

Kada se očekivao kraj prvog dijela, Vukoja je pogodio prečku gola Kolaka i otišlo se na odmor pri prednosti domaćina od 1:0. U nastavku je Krupa pokušavala doći do izjednačenja rezultata, ali u tome nisu uspjeli, pa je domaći sastav slavio važan trijumf.

Široki je sa ova tri boda stigao na treće mjesto na tabeli sa 17 bodova iz devet odigranih utakmica dok je Krupa ostala na 11. poziciji sa sedam bodova iz deset kola.

Izvor: Sport1.ba