Sloboda u finišu stigla do pobjede

Tuzlaci su tek u finišu susreta stigli do pobjede protiv FK Seona.

FK Sloboda je danas u sklopu priprema za novu sezonu odigrala novi prijateljski susret. Tuzlaci su za protivnika imali prvaka Druge lige FBiH (Sjever), ekipu FK Seona, a slavili su rezultatom 0:2.

Domaćini su bili bolji na početku utakmice i stvorili su nekoliko prilika, ali je vrlo dobar na golu Slobode bio Adnan Golubović. Početni nalet Seone je brzo splasnuo pa je Sloboda očekivano preuzela kontrolu utakmice, ali bez velikih prilika.

Prvu veliku šansu igrači Slobode propustili su u 34. minuti, kada je Elvedin Herić iz odlične situacije nakon ubacivanja Mujagića slabo šutirao. Nedugo nakon toga i Said Husejinović je promašio dobru priliku. Do kraja poluvremena po jednom su zaprijetili i jedni i drugi, ali se na odmor otišlo sa početnim rezultatom.

Domaći su i u nastavku prvi zaprijetili i to u dva navrata, ali nisu uspjeli postići pogodak. Sloboda je diktirala tempo i držala loptu u svojim nogama, a dvadesetak minuta prije kraja Adnan Salihović nakon kornera pogađa stativu. Nakon toga je pokušao i Denis Žerić, ali preko gola.

Da ne dođe do iznenađenja pobrinuo se Dušan Ristić, koji je pogodio petnaestak minuta prije kraja utakmice za 0:1, a nedugo nakon toga i za 0:2, što je bio i konačan rezultat utakmice. Seona je imala još jednu odličnu šansu pred sami kraj utakmica da ublaži poraz, ali Salkić nije uspio savladati golmana Slobode.