Tri gola Željezničara za 14 minuta i sigurna pobjeda protiv Veleža

Željezničar je u okviru 1. kola M:tel Premijer lige BiH savladao Velež sa 3:0.

U 12. minuti velika prilika za Velež, lopta se nesretno odbila do Mulića koji je istrčao pred gol Željezničara i šutirao, ali je Erić sjajno odbranio. Minutu poslije Željezničar odgovara, Sadiković proigrava Juričića čiji lob udarac odlazi tik iznad prečke domaćeg gola. Plavi su poveli u 17. minuti. Mujezinović je gurnuo za Lendrića, ovaj nesebično ubacio u sredinu gdje je Luka Juričić natrčao i doveo domaće u vodstvo.

Mulić u 19. minuti šutira iz slobodnog udarca sa 30 metara, Erić paradom izbacuje u korner. Već u 21. minuti bilo je 2:0. Ponovo je odbrana Veleža izigrana na centru, Lendrić je uposlio Mujezinovića koji je istrčao 40 metara i matirao Bobića. U 26. minuti iskosa s desne strane lukavo šutira Lendrić, ali lopta odlazi malo pored gola Veleža. Dvije minute poslije Velež lijepo izigrava nakon kornera, a udarac Vehabovića odlazi pored gola. U 29. minuti Željezničar postiže i treći gol. Lendrić je iskosa primio loptu, ušao u sredinu, šutirao sa vrha kaznenog prostora i pogodio za 3:0.

Lendrić u 38. minuti probacuje defanzivcu gostiju kroz noge, snažno šutira, Bobić dobro brani. U sudijskom vremenu Cvijanović šutira s desne strane, lopta odlazi malo pored gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 3:0.

Plavi su gostima prepustili inicijativu, ali do 75. minute Velež nije ozbiljnije zaprijetio našem golu. U pomenutoj minuti Ovčina iskosa izlazi pred Erića koji mu brani udarac. Cvijanović u 78. minuti šutira, Erić sigurno hvata. U 82. minuti Erić još jednom sjajno brani, prethodno je šutirao Cvijanović. Do kraja se rezultat nije mijenjao.