Tuzla City demolirao dojučerašnjeg premijerligaša, briljirao Mirsad Ramić

FK Tuzla City je danas odigrao prijateljsku utakmicu protiv FK Zvijezda 09.

FK Zvijezda 09 je prošlu sezonu okončala na posljednjem mjestu sa samo 8 osvojenih bodova nakon 22 odigrana kola. Iako su zbog prekida sezone “izbačeni” u niži rang, praktično niko nije vjerovao da bi se tim iz Etno sela Stanišići spasio i da se nastavila sezona. Da nisu dorasli Premijer ligi BiH pokazala je i današnja prijateljska utakmica protiv FK Tuzla City, u kojoj su gosti slavili sa visokih 0:6.

Tuzlaci su demolirali dojučerašnjeg premijerligaša, a briljirao je napadač Mirsad Ramić, koji je postigao četiri gola. Prvi put Ramić je pogodio u 12. minuti, na asistenciju Džafića. Sedam minuta kasnije odlično se izborio za poziciju i lijepo pogodio za 0:2. Hat-trick je kompletirao u 25. minuti, kada je na asistenciju Rugaševića ponovo pogodio glavom.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:3, a na otvaranju drugog poluvremena Nukić ponovo asistira Ramiću za 0:4. U 57. minuti trener Tuzla Cityja Zlatan Nalić je promijenio kompletnu ekipu, ali i igrači koji su ušli sa klupe su nastavili sa postizanjem pogodaka. Prvo je u 60. minuti strijelac bio Dženis Beganović, a u 81. minuti je Vedin Kulović pogodio za konačnih 0:6.