PLBiH – Premijer liga BiH

Sve o fudbalu u BiH

Tuzla City slavio u gradskom derbiju

U okviru devetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Tuzla City je ugostio ekipu FK Sloboda u tuzlanskom derbiju i savladao svoje komšije sa 2:1.
Vojo Ubiparip

Prva prilika na utakmici bila je u četvrtoj minuti utakmice, a u šansi se našao Karjašević koji je šutirao ipak ravno u Golubovića. Prva prilika za Slobodu bila je u desetoj minuti utakmice Said Husejnović ubacio loptu, ali je Saša Maksimović šutirao loše.

Igrao se 12. minut utakmice kada je Nermin Crnkić zatresao mrežu Slobode, a do pogotka je došlo nakon kornera Nikolića, a loptu do Crnkića je spustio Barišić i tako upisao asistenciju.

U nastavku utakmice Tuzla City je nastavljala sa napadima, a u šanse su ulazili Džafić, Crnkić i Nukić, ali su svi udarci prošli pored gola Slobode. Najbolju priliku za Slobodu u prvom poluvremenu je imao Mujagić, ali je Muminović odbranio njegov udarac.

Igrao se 54. minut utakmice kada je Maksimović napravio novu šansu i izašao sam sa golmanom jedan na jedan, ali je šutirao ravno u Muminovića.

Samo četiri minuta kasnije Maksimović uz dosta sreće pogađa mrežu Muminovića i tako je došlo do izjednačenja od 1:1. Odlično drugo poluvrijeme se nastavilo i u nastavku utakmice.

Igrao se 65. minut utakmice kada je Tuzla City stigao do novog vodstva. Rezervista Vojo Ubiparip je samo tri minute nakon svog ulaska u igru postigao pogodak nakon asistencije Ramića.

Do kraja susreta rezultat utakmice se nije mijenjao, ali je Tuzla City dominirao igrom u polju.

*Zabranjeno je svako preuzimanje sadržaja bez dozvole autora i navođenja izvora. | PLBiH - Premijer liga BiH.