Ubiparip najavio sjajnu sezonu

FK Tuzla City je slavio visoku pobjedu u pripremnoj utakmici, a briljirao je Vojo Ubiparip.
Vojo Ubiparip

FK Tuzla City danas je odigrao novu pripremnu utakmicu u kojoj je pokazao da je poraz od Veleža bio samo loš dan. Tuzlaci su demolirali domaćine iz Gračanice, ekipu Bratstva, rezultatom 1:5, a briljirao je iskusni Vojo Ubiparip sa dva gola.

Gosti su od početka krenuli ofanzivno i nakon nekoliko propuštenih šansi stižu u vodstvo. Igrala se 26. minuta kada je Vojo Ubiparip majstorski pogodio iz slobodnog udarca. U 40. minuti na sceni je ponovo Ubiparip, koji pogađa za 0:2, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Tek što se krenulo sa centra domaći smanjuju preko Poturalića, ali taj gol samo je “razljutio” Tuzlake, koji ubacuju u brzinu više i do kraja postižu još tri pogotka. Prvo je u 57. minuti pogodio Adnan Džafić, minutu poslije Badara Badji, a u 72. minuti u listu strijelaca se upisao i Mirsad Ramić, za konačnih 1:5.