(VIDEO) Sarajevo slavilo u derbiju 24. kola

Pogledajte najzanimljivije detalje sa meča odigranog na stadionu Asim Ferhatović Hase.

FK Sarajevo je danas u utakmici 24. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0 i time povećalo svoju prednost u odnosu na rivale na osam bodova.

Utakmica je započela inicijativom domaće ekipe i prvo veće uzbuđenje vidjeli smo u sedmoj minuti utakmice, kada je Fanimo postigao efektan pogodak za vodstvo od 1:0. Samo tri minute kasnije Stipe Jurić je postigao gol za Široki Brijeg, koji je poništen zbog faula u napadu. Nakon toga Sarajevo je imalo još nekoliko dobrih prilika preko Mešanovića, Handžića i Milanovića, ali se rezultat nije mijenjao. Sa druge strane ekipa Širokog nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti golu domaćih, te su uputili samo dva udarca prema golu Kovačevića u prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu vidjeli smo par prilika na obje strane, Sarajevo je moglo doći do ubjedljivije pobjede, ali i Široki Brijeg do jednog boda. Najveću priliku za Bordo tim propustio je Jukić kada je u situaciji jedan na jedan pucao u golmana gostiju. Sa druge strane Široki je najviše prijetio preko dobro raspoloženog Jurilja, a pomenuti igrač je propustio dobru priliku za svoju ekipu sredinom drugog poluvremena kada je njegov udarac otišao zamalo pored gola. Do kraja rezultat se nije mijenjao te je Sarajevo upisalo vrijednu pobjedu.