(VIDEO) Velež slavio protiv Sarajeva

Pogledajte najzanimljivije detalje sa derbija odigranog na stadionu Rođeni.

FK Velež je danas na stadionu Rođeni slavio protiv FK Sarajevo rezultatom 1:0 autogolom Hrvoja Miličevića u 40. minuti.

Utakmica je započela ofanzivnijom igrom Veleža, te kartoniranjem 3 igrača Sarajeva odmah u prvih 15 minuta susreta. Nakon prvog pokušaja Veleža u 5. minuti kada je Vehabović šutirao pored gola, sudija Luka Bilbija pokazuje tri žuta kartona za igrače bordo ekipe, Handžić, Oremuš i Adukor su javno opomenuti. U 16. minuti Vehabović testira Kovačevića iz slobodnog udarca, ali se iskazao golman Sarajeva. Nakon početne inicijative Veleža, Sarajevo malo preuzima terensku inicijativu, a u 30. minuti Mešanović iz daljine šutira pored gola domaćih. U trenucima kada je Sarajevo prijetilo, Velež dolazi do vodstva. Anđušić nakon solo prodra šutira, a lopta nesretno pogađa Miličevića i završava iza leđa Kovačevića, te se sa vodstvom domaćih otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu Sarajevo je bilo bolja ekipa, konstantno je prijetilo, a Velež je pokušavao iz tek nekoliko kontra-napada. u 67. minuti smo vidjeli sjajan šut Fanima, ali golman domaćih se danas nije dao savladati. u 70. minuti pokušao je i Mešanović, ali lopta je otišla tik pored stative gola Veleža. Sarajevo je do kraja susreta prešlo u totalnu ofanzivu, sa 4 izmjene su pokušali što više napasti gol domaćih, ali su mreže mirovale. Posljednju šansu na susretu je imao Velkoski, ali je šutirao direktno u golmana Veleža, te je ostalo 1:0.