Željezničar siguran u posljednjoj provjeri pred Velež

Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice uvjerljivo savladali TOŠK.

Plavi su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 3:0. Prvi gol postigao je Ermin Zec glavom nakon ubačaja Milićevića. Drugi gol djelo je Hajrića koji je pogodio nakon asistencije Zeca. Za treći gol pobrinuli su se Miletić, koji je šutirao glavom i pogodio stativu, te Hajrić koji je pospremio odbijenu loptu u mrežu.

Na 4:0 povisio je Lendrić, a prethodno je iz kornera ubacio Bekrić. Isti igrač bio je strijelac petog gola za Plave. Bekrić je gurnuo za Blaževića, ovaj ubacio, a Lendrić rutinski pogodio za 5:0. Dvije minute nakon petog gola, Željezničar je postigao i šesti. Hajdarević je izašao pred golmana TOŠK-a i plasirao loptu u gol. Konačan rezultat od 7:0 postavio je Ivan Lendrić, koji je kompletirao hat-trick.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Veleža. Susret 1. kola M:tel Premijer lige BiH igra se na Grbavici s početkom od 20:30 sati, uz direktan prenos na Arena TV.