Zrinjski bolji od GOŠK-a

Ekipa iz Gabele je odigrala dobru utakmicu, ali je Zrinjski zasluženo slavio.

Zrinjski je danas odigrao novu prijateljsku utakmicu protiv GOŠK-a iz Gabele, u kojoj je slavio rezultatom 1:2.

Kao što je bilo i za očekivati, Zrinjski se od početka postavio dobro i kontrolisao je utakmicu. Plemići su prvu priliku imali u 11. minuti, ali Radoš nije uspio šutirati. Četiri minute kasnije pokušali su i domaći iz slobodnog udarca, ali Brkić nije imao većih problema.

Zrinjski do vodstva stiže u 20. minuti. Ćorluka je odlično prošao po desnoj strani i ubacio za Mašića, koji je bio siguran. Mašić je prošlu sezonu proveo na posudbi upravo u GOŠK-u, a prema nekim najavama poslije ove utakmice će dres Zrinjskog ponovo zamijeniti dresom ekipe iz Gabele.

Sve do same završnice poluvremena praktično ništa se nije dešavalo, a onda je na scenu ponovo stupio Mašić, a ovaj put asistent je bio mladi Gabrijel Čoko. I za Čoku je bilo nekih najava da će otići na posudbu u Radnik iz Bijeljine, ali za sada nema zvanične potvrde.

U nastavku utakmice ponovo je Radoš prvi bio u šansi, ali je u 57. minuti pogodio prečku. Tri minute poslije zaprijetio je i povratnik Filip Arežina, ali je njegov udarac izblokiran.

U 72. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaće, a internacionalac iz Ukrajine Ilya Korniev pogodio je za 1:2.

Zrinjski se nakon tog gola  “probudio” pa su dva puta ozbiljnije zaprijetili, prvo Arežina u 77. minuti, a samo minutu poslije i Miljan Škrbić, ali je golman GOŠK-a oba puta odlično intervenisao. Pet minuta prije kraja odlično je šutirao Nemanja Bilbija sa dvadesetak metara, ali je lopta malo zakačila prečku i otišla preko gola.

Do kraja nije bilo uzbuđenja, pa je utakmica okončana rezultatom 1:2.