Sve o fudbalu u BiH

Zrinjski sve riješio na početku utakmice

Plemići su danas odigrali prijateljsku utakmicu u Međugorju.
Zrinjski trening

HŠK Zrinjski je danas u Međugorju odigrao prijateljsku utakmicu protiv hrvatskog niželigaša Croatia Zmijavci, i slavio je sa laganih 2:0. Sve vrijedno pomena, barem kada su u pitanju golovi, desilo se na samom početku utakmice.

Plemići su krenuli furiozno i već u 12. minuti utakmice imali su 2:0, što je na kraju bio i konačan rezultat. Mrežu niželigaša prvo je u 10. minuti zatresao Ivan Enin, a dvije minute kasnije nakon ubačaja Ćorluke najbolje se snašao  Petar Kunić.

U prvom poluvremenu šanse su još imali i Demir, koji se nalazi na probi u Zrinjskom, kao i Bilbija, koji nije iskoristio veliku grešku odbrane Croatije. I Croatia je imala jednu šansu u prvom dijelu, tačnije u 40. minuti, ali sa pet metara nisu pogodili gol Horkaša.

U drugom poluvremenu najagilniji je bio Bilbija, koji je na početku nastavka prvo pogodio prečku iz slobodnog udarca, a nešto kasnije iz slične pozicije je šutirao preko gola. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa je Zrinjski slavio laganu pobjedu.

*Zabranjeno je svako preuzimanje sadržaja bez dozvole autora i navođenja izvora. | PLBiH - Premijer liga BiH.