Bradonjić nije prvi igrač koji je ušao sa klupe i postigao hat-trick

Vladimir Bradonjić je postao drugi igrač u historiji Premijer lige BiH koji je ušao sa klupe i postigao tri gola.

Mladi ofanzivac Radnika iz Bijeljine Vladimir Bradonjić svakako je igrač o kojem se najviše priča poslije utakmica 11. kola Premijer lige BiH. Bradonjić je ušao u igru u 66. minuti utakmice, pri rezultatu 1:1, i već nakon četiri provedene minute na terenu iskoristio je dodavanje Pece i doveo je svoju ekipu u vodstvo. U 80. minuti postigao je svoj drugi, a u 88. minuti i treći gol, oba na asistenciju Radovića, i tako je kompletirao hat-trick.

Samo postizanje tri gola na jednoj utakmici je veliki uspjeh, a posebno je veliko to što je igrač sa klupe postigao tri gola. Uvidom u arhivu PLBiH ipak smo došli do podatka da Vladimir Bradonjić nije prvi igrač kojem je to pošlo za rukom.

29. marta 2008. godine Orašje i Velež su na stadionu Goal igrali utakmicu 20. kola Premijer lige BiH. Domaći su već do 21. minute imali prednost od 3:0 golovima Ive Pejića i dva puta Joldića. Trener Orašja Željko Baotić u 57. minuti izveo je dvostrukog strijelca Admira Joldića, a u igru je uveo Senada Mujića. Igrala se 64. minuta kada je Mujić prvi put pogodio, a isto je uradio u 81. i 90. minuti, čime je postao prvi i, do 28.09.2019. godine jedini igrač u historiji Premijer lige BiH koji je ušao sa klupe za rezervne igrače i postigao hat-trick.

Za one koji ne znaju, Senad Mujić je jedan od dvadeset igrača koji su postigli 50 ili više golova u zajedničkoj PLBiH. Mujić je u domaćem prvenstvu odigrao 164 utakmice i postigao je tačno 50 golova. U karijeri je nosio dres Slobode, Čelika, Orašja, Laktaša i Kozare, a u najvišem rangu bh. fudbala nastupao je osam sezona. Najviše golova postigao je u dresu Slobode (25), potom u dresu Orašja (14), Laktaša (7), Čelika (3) i Kozare (1).