Tim 10. kola PLBiH: Brandao srušio lidera, sjajna partija Štilića

Vanredno kolo obilježili su Brandao i Štilić, kao i smjena na vrhu tabele.

Jučer je odigrano vanredno kolo PLBiH u kojem je postignut 21 gol i u kojem je ostvarena najubjedljivija pobjeda ove sezone. Željezničar je slavio sa velikih 6:0, uz odličnu partiju Štilića, dok je Brandao sa dva gola srušio dojučerašnjeg lidera na tabeli. Ovako izgleda tim kola po našem izboru.

Golman

Nevres Fejzić

FK Tuzla City je primio dva gola na gostovanju u Mostaru, ali da na golu nisu imali raspoloženog Fejzića pitanje je koliko bi golova primili. Iskusni Fejzić je imao 8, od kojih su neke bile spektakularne. U kako dobroj formi je Fejzić najbolje pokazuje to da je zbog njega na klupu preselio Azir Muminović.

Lijevi bek

Josip Kvesić

Iako je bio direktni krivac za drugi gol koji je primio Široki Brijeg, Kvesić se na kraju utakmice u potpunosti iskupio. Prvo je u 84. minuti asistirao za Bagarića, koji je pogodio za 2:2, a potom je duboko u sudijskoj nadoknadi centaršutom pronašao Franjića, koji je postigao pobjedonosni pogodak.

Štoper

Enes Sipović

Željezničar je ostvario visoku pobjedu protiv Zvijezde 09, a golijadu je otvorio štoper Enes Sipović. Odlično se snašao nakon kornera Štilića i pogodio za vodstvo Plavih u 20. minuti. Osim toga, u saradnji sa saigračima, praktično nije dozvolio gostima da kreiraju niti jednu ozbiljniju priliku pred golom Erića.

Štoper

Renato Gojković

Gojković je postigao prvijenac ove sezone u Premijer ligi BiH, a sudbina je htjela da to bude upravo protiv njegovog bivšeg kluba. Njegov gol na otvaranju drugog poluvremena prelomio je utakmicu, a iako je Sloboda na kraju utakmice imala veći broj šuteva prema golu, nije to bilo ništa pretjerano opasno.

Desni bek

Aleksandar Vasić

Početkom sezone Vasić nije dobijao puno prilike, ali je u posljednje vrijeme neizostavni član prve postave. Protiv Čelika igrao je vrlo dobro po desnoj strani, a na kraju je upisao i asistenciju za drugi gol Maksimovića, koji je ujedno bio i pobjedonosni.

Zadnji vezni

Ivan Čurjurić

Drugo kolo zaredom Čurjurić postiže gol i upisuje asistenciju, čime potvrđuje da se nalazi u odličnoj formi. Početkom drugog poluvremena asistirao je Gojkoviću za 0:2, a potom je dvadesetak minuta kasnije iskoristio jednu dugu loptu Kadušića, pretrčao skoro pedeset metara i rutinski završio akciju za konačnih 0:3.

Haris Hajdarević

Hajdarević je ušao na poluvremenu umjesto nezapaženog Alispahića, i odigrao je odlično drugo poluvrijeme. Prvo je učestvovao u akciji kod gola Dženana Zajmovića, potom je u 73. minuti postigao lijep pogodak, da bi u 81. minuti fantastičnim pasom pronašao Asima Zeca, koji je pogodio za konačnih 6:0.

Lijevo krilo

Ubiratan de Souza Brandao

U prošlom kolu Brandao je bio strijelac pobjedonosnog gola protiv Zvijezde 09, a sada je sa dva gola srušio do ovog kola lidera na tabeli, ekipu Tuzla Cityja. Možda se očekivalo od nekih drugih igrača da budu nosioci igre i da se nametnu kao lideri ekipe, ali čini se kako je ta uloga “namijenjena” Brandau. Prvi je strijelac ekipe sa šest golova, a zbog činjenice da je srušio lidera na tabeli izabrali smo ga za igrača kola.

Ofanzivni vezni

Semir Štilić

Pisali smo o euforiji koja je nastala među navijačima Željezničara kada je Štilić potpisao ugovor. U posljednje vrijeme sve više dobija priliku za igru, a jučer je bio jednostavno fantastičan, sa jednim golom i dvije asistencije. Prvo je upisao asistenciju za Sipovića, potom za autogol Vojnovića, da bi odlično prvo poluvrijeme završio pogotkom. Sigurno je da će Štilić još dizati formu i da će biti izuzetno bitan igrač za igru Željezničara.

Desno krilo

Dejan Maksimović

Ofanzivni kvartet Radnika (Maksimović, Đurić, Peco i Karić) je fantastičan ove sezone, a posebno se u posljednje vrijeme izdvaja Dejan Maksimović, kako svojim igrama tako i golovima. Jučer je opet odigrao odličnu partiju koju je krunisao sa dva gola, čime je stigao do brojke od 6 postignutih golova u prvenstvu i trećeg mjesta na listi strijelaca. Iako je nominalno lijevo krilo, za potrebe tima kola stavili smo ga na desnu stranu.

Napadač

Mersudin Ahmetović

Sarajevo je prošle sezone bilo neumoljivo prema svojim protivnicima, a ove sezone se, zbog niza razloga, dosta muče sa realizacijom, ali i sa stvaranjem šansi. Svakako da su nedostajali i golovi Mersudina Ahmetovića, koji je jedno vrijeme bio i povrijeđen, ali dva gola u posljednja dva kola svakako su dobar znak povratka u formu iskusnog napadača. Protiv Borca je, baš kao i protiv Tuzla Cityja u prošlom kolu, pogodio na samom kraju utakmice, ali je ovaj put njegov gol bio vrijedan tri boda.