Tim 11. kola PLBiH: Sjajni Bradonjić obilježio kolo iza nas

Ovako izgleda tim 11. kola PLBiH po našem izboru.

Jedanaesto kolo Premijer lige BiH donijelo je derbi dvije prvoplasirane ekipe, Tuzla Cityja i Željezničara, koji je završen bez pobjednika. U tom meču briljirao je golman domaćih Nevres Fejzić, dok je u srazu dva najbolja strijelca lige uspješniji bio Sulejman Krpić. Borac je savladao Velež na pogon kapitena Stojana Vranješa, dok je mladi Vladimir Bradonjić bio pravi džoker sa klupe, jer je ušao u 66. minuti, a od 70. do 88. je postigao hat-trick. Ovako izgleda tim 11. kola PLBiH po našem izboru.

Golman

Nevres Fejzić

Golman Tuzlaka je u srijedu protiv Veleža u vanrednom kolu branio fantastično, a isto je nastavio i u utakmici protiv Željezničara. Sjajnim odbranama do ludila je dovodio igrače i navijače Željezničara i tako je pokazao da je u fantastičnoj formi, i da je s pravom prvi izbor trenera Tuzlaka. Iako je primio dva gola nevjerovatno je šta je sve uspio odbraniti, te tako ostaviti svoju ekipu u utakmici.

Lijevi bek

Slaviša Radović

Priča oko Slaviše Radovića u 11. kolu je jako slična onoj Josipa Kvesića u desetom kolu. Kvesić je u srijedu protiv Mladosti napravio kardinalnu grešku koja je rezultirala golom za 0:2, ali je poslije sa dvije asistencije bio najzaslužniji za pobjedu. Za razliku od njega, bek Radnika je postigao autogol za vodstvo Zvijezde, pa se kasnije iskupio sa dvije odlične asistencije za junaka utakmice Vladimira Bradonjića. Treba svakako spomenuti i da je Radović sada sa pet asistencija prvi asistent lige.

Štoper

Marko Jovanović

Banjalučani su po povratku u elitu odlučili da dovedu nekoliko provjerenih igrača sa ozbiljnim karijerama, a po do sada prikazanom jedino je Jovanović opravdao očekivanja. Već nekoliko puta je bio u timu kola, a pogotkom za vodstvo na početku drugog poluvremena utakmice protiv Veleža usmjerio je utakmicu u željenom smjeru za Borac.

Štoper

Emir Jusić

Od samog dolaska u klub Jusić je postao prva opcija trenera Lazarevića, i generalno pruža dobre partije. Sloboda je u Zenici protiv Čelika bila uglavnom defanzivno orijentisana, a štoperski par Jusić – Ivetić nije dao puno prostora igračima Čelika, a u saradnji sa ostalim saigračima uspjeli su završiti utakmicu bez primljenog pogotka.

Desni bek

Branimir Cipetić

Odlaskom Josipa Ćorluke, koji se izmjenjivao sa Dinom Ćorićem na pozicijama desnog beka i desnog krila, Široki Brijeg je izgubio ubojitost. Međutim, dolaskom Branimira Cipetića, koji je klasični desni bek, Ćorić je definitivno prekomandovan na desno krilo. Ćorić je postigao prvi gol protiv Zrinjskog, a Cipetić je sa dvije asistencije, za drugi i treći gol, stigao do brojke od četiri asistencije u prvenstvu. Evidentno je da je desna strana Širokobriježana proigrala i da je odlazak Ćorluke sve manje primjetan.

Lijevi vezni

Slobodan Milanović

Ofanzivac Sarajeva je imao vrlo dobar početak sezone, pogotovo u utakmicama protiv Celtica, ali je nakon toga pao u formi. Međutim, u posljednjih nekoliko utakmica Milanović igra sve bolje i na tragu je prave forme, a za dobru partiju u Doboju kod Kaknja nagrađen je prelijepim pogotkom za 0:1, nakon kojeg je ekipi Sarajeva definitivno bilo lakše igrati.

Centralni vezni

Stojan Vranješ

Borac definitivno igra na pogon Stojana Vranješa. Banjalučani su u prvoj trećini prvenstva postigli 12 golova, a njih 7 je djelo Stojana Vranješa. Tome je dodao jednu asistenciju i dva izborena penala, što znači da je učestvovao u dvije trećine postignutih golova Borca. Protiv Veleža je opet bio fantastičan, izborio je penal koji je pretvorio u pogodak, postigao je lijep gol za potvrdu pobjede, a mogao je i do hat-tricka, ali je u odličnoj situaciji ipak napravio potez viška.

Mateo Marić

Široki Brijeg je pomalo iznenađujuće slavio u hercegovačkom derbiju protiv Zrinjskog u Mostaru. Velike zasluge za pobjedu pripadaju veznjaku Mateu Mariću, koji je odličnom kretnjom između linija stvorio prostor i asistirao za prvi gol, da bi na kraju utakmice iskoristio dodavanje Cipetića i dobru partiju krunisao pogotkom za 1:3.

Desni vezni

Vladimir Bradonjić

Mladi Bradonjić može kvalitetno odigrati na oba krila i u špicu napada, što je svojim kretnjama pokazao protiv Zvijezde 09. Utakmicu je počeo na klupi za rezerve igrače i u 66. minuti je zamijeni do tog trenutka jedinog strijelca za svoju ekipu, Miloša Plavšića. Četiri minute kasnije pogodio je za preokret svog tima, a do kraja utakmice je kompletirao hat-trick i tako postao drugi igrač ove sezone, uz saigrača Velibora Đurića, koji je postigao tri gola na jednoj ligaškoj utakmici. Bradonjić se pokazao kao pravi džoker sa klupe i zasluženo je igrač kola po našem izboru.

Napadač

Sulejman Krpić

Duel dva najbolja strijelca dosadašnjeg dijela prvenstva pripao je Sulejmanu Krpiću, koji je nakon tri kola u kojima nije postigao gol uspio dva puta zatresti mrežu golmana Tuzlaka. Prvo je u 15. minuti sjajnim udarcem glavom poravnao na 1:1, da bi u 77. minuti rutinski realizovao penal za 2:2.

Napadač

Mersudin Ahmetović

Iskusni napadač Sarajeva četvrtu utakmicu zaredom postiže pogodak za svoju ekipu, što je dobro za njegovo samopouzdanje, ali i za samopouzdanje kompletne ekipe. Iskustvo Mersudina Ahmetovića je u potpunosti došlo do izražaja u 33. minuti, kada je odlično pratio tok akcije i iskoristio nespretnu reakciju Hreljića za vodstvo svoje ekipe od 0:2. Trebalo mu je malo vremena da uđe u formu nakon izlaska iz povrede, a čini se kako je sada definitivno u formi u kojoj je bio veći dio prošlog prvenstva.

Trener kola

Toni Karačić

Ekipu Širokog Brijega su praktično svi otpisali prije gostovanja u Mostaru, ali trener Karačić je najavljivao da Zrinjskom neće biti lako. Njegove najave su se pokazale tačnim, a ekipa se na terenu pobrinula da ispoštuje njegove taktičke zamisli. Karačić je treći trener ove sezone na klupi Širokog Brijega i do sada je u tri kola osvojio sedam bodova (četiri sa gostovanja Borcu i Zrinjskom i tri kući protiv Mladosti), a uz malo muke je ostvario prolaz u Kupu BiH. Utakmica Kupa BiH u srijedu protiv Sarajeva će pokazati da li je Karačić stvarno uspio probuditi ekipu i vratiti je na kurs kakav je bio očekivan od početka prvenstva.