(VIDEO) Pogledajte sve pogotke sa utakmice između Željezničara i Mladosti

Željezničar i Mladost podijelili su bodove u 25. kolu Premijer lige BiH

Fudbaleri Željezničara danas su ugostili Mladost u prvom susretu 25. kola Premijer lige BiH, a meč koji će se još dugo prepričavati okončan je rezultatom 4:4.

Mladost je već nakon osam minuta vodila sa 2:0 golovima Nedima Hadžića i Amera Hiroša, a u 16. minuti domaći se vraćaju u igru golom Ermina Zeca. Već u narednom napadu, katastrofalno griješi golman Željezničara Filip Erić, te Hadžić postiže svoj drugi gol za 3:1.

U 38. minuti gosti ostaju sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Marko Žulj, a stvari su za Mladost postale još lošije nakon 66 minuta igre, kada sudija Elvis Mujić isključuje i Rijada Sadikua radi drugog žutog kartona i Mladost ostaje sa dva igrača manje.

Željezničar već u narednom napadu preko Luke Juričića dolazi do 3:2, a onda nastupa period grčevite borbe Mladosti da sačuva svoj gol. To im polazi za rukom, a u 90. minuti iz jedne od rijetkih kontri uspijevaju izboriti faul, nakon kojeg prelijep pogodak postiže Enes Alić. Činilo se da će gosti ostvariti herojski trijumf i sa tri boda otići kući, ali Ermin Zec u prvoj minuti sudijske nadoknade pogađa za 4:3, a potom u samom finišu pogađa Alića u ruku u kaznenom prostoru gostiju. Mujić pokazuje na bijelu tačku, a penal realizuje Semir Štilić za konačnih 4:4.