Tim 6. kola PLBiH: Povratak Gorana Zakarića

Goran Zakarić pokazao klasu, Pejović odličan u debiju, a briljirali su i bekovi Slobode.
Goran Zakarić

Nepotpuno šesto kolo obilježila je visoka pobjeda Slobode nad Širokim Brijegom, u kojoj su bekovi domaćih odigrali odličnu utakmicu. Sarajevo je rutinski slavilo u Bijeljini uz sjajan debi novog igrača Pejovića, dok je Borac po užasnom nevremenu savladao Krupu, a sjajnu partiju pružili su ofanzivci domaćih.

Ovako izgleda naš tim šestog kola Premijer lige BiH.

Golman: Vladan Kovačević (FK Sarajevo)

Iako nije imao mnogo odbrana u Bijeljini, ipak je sjajno reagovao u nekoliko navrata u drugom poluvremenu, te je tako spriječio domaću ekipu da postigne barem jedan pogodak. Obzirom na slabu konkurenciju u ovom kolu, izabrali smo golmana Sarajeva u idealnih 11.

Lijevi bek: Nemanja Tomašević (FK Sloboda)

Tomašević je u Slobodu stigao kao krilni igrač, ali je odmah pomjeren na poziciju lijevog beka, gdje se također sjajno snalazi. Protiv Širokog Brijega je definitivno bio jedan od najboljih na terenu, a sjajnu igru krunisao je prelijepim golom na isteku prvog poluvremena. Osim toga, učestvovao je i u akciji kod prvog gola i generalno je odigrao dobru utakmicu.

Štoper: Amer Dupovac (FK Sarajevo)

Štoperski par Sarajeva je odigrao odličnu utakmicu u Bijeljini, a razlog zašto je Dupovac u timu kola umjesto Miličevića je pogodak koji je postigao u 19. minuti. Odbrana Sarajeva je nakon dugo vremena djelovala kompaktno i sigurno, posebno u prvom poluvremenu, a zasluge za to svakako idu i Ameru Dupovcu, koji igra odlično na početku ove sezone i sjajno je iskoristio minute koje je dobio zbog povrede Besima Šerbečića.

Štoper: Miloš Nikolić (FK Mladost)

Mladost je u prva četiri kola primila 16 golova i uspjeli su osvojiti jedan bod. Mnogi su već tada rekli da Mladost do kraja polusezone neće osvojiti više od 5-6 bodova, te da će biti “kanta za nabijanje”. Nakon iznenađujuće pobjede na Grbavici, Mladost je uspjela i drugu utakmicu zaredom sačuvati svoju mrežu netaknutom, za šta je najzaslužniji štoperski par Nikolić – Mahmić.

Desni bek: Amar Beganović (FK Sloboda)

Kapiten Tuzlaka Amar Beganović je protiv Širokog Brijega odigrao kapitenski, kako se u žargonu voli reći za igrača koji je odigrao odličnu utakmicu i bio vođa svoje ekipe. Osim odličnog posla u defanzivi, gdje nije ostavljao ofanzivcima Širokog puno prostora, odradio je i sjajan posao u ofanzivi, te je stigao upisati asistenciju za posljednji pogodak na utakmici.

Zadnji vezni: Aleksandar Pejović (FK Sarajevo)

Pejović je u ponedjeljak u Bijeljini debitovao u Premijer ligi BiH i oduševio je navijače Sarajeva svojom partijom. Na terenu je izgledao kao da je dio tima nekoliko godina, odmah se nametnuo kao izvođač većine prekida, a nakon njegovog kornera Amer Dupovac je postigao prvi gol na utakmici.

Zadnji vezni: Amer Hiroš (FK Mladost)

Kapiten Mladosti Amer Hiroš je posljednje dvije utakmice odigrao fantastično, posebno ovu posljednju protiv Olimpika. Na terenu je izgledao nezaustavljivo i praktično sve što je zamislio uspio je i ostvariti. Na početku sudijske nadoknade prvog poluvremena primio je jednu loptu skoro na centru, nanizao je nekoliko igrača i postigao pobjedonosni pogodak za svoju ekipu.

Lijevo krilo: Adnan Džafić (FK Tuzla City)

Džafić je u Tuzla City stigao sa reputacijom iskusnog igrača, obzirom na to da je posljednjih 10 godina proveo u Češkoj. Nakon asistencije u prošlom kolu protiv Olimpika, sada je postigao sjajan pogodak vrijedan jednog boda protiv Veleža, što je svakako nagovještaj još boljih partija i opravdavanja reputacije.

Ofanzivni vezni: Stojan Vranješ (FK Borac)

Mnogo smo puta prošle sezone pisali o Stojanu Vranješu i o slobodi koju su mu dali treneri, prvo Branislav Krunić a poslije i Vlado Jagodić. Svoju univerzalnost Vranješ je demonstrirao tokom čitave karijere, a osim što pokriva praktično sve pozicije u veznom redu, svojevremeno je u reprezentaciji BiH igrao i beka. Protiv Krupe je opet odigrao dobru partiju i postigao je dva pogotka, jedan glavom i drugi nakon jedanaesterca, te se tako izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Mustafom Mujezinovićem.

Desno krilo: Goran Zakarić (FK Borac)

Krilni napadač je u utakmici protiv Krupe nagovijestio povratak u formu koja ga je dovela do reprezentacije BiH. Vjerovatno će neko reći kako Krupa i nije adekvatan protivnik, ali tri asistencije (dvije klasične i izboreni jedanaesterac) nije lako postići ni protiv lakših protivnika. Upravo zbog toga smo izabrali Gorana Zakarića za igrača 6. kola Premijer lige BiH.

Napadač: Dženis Beganović (FK Sloboda)

Dženis Beganović je u Slobodu stigao iz gradskog rivala Tuzla Cityja, i već u svom debiju u prošlom kolu protiv Zrinjskog mogao je postići pogodak. Ono što mu nije uspjelo prošle sedmice uspjelo je u meču protiv Širokog Brijega, a osim pogotka dosta je doprinosio igri svoje ekipe, mnogo se kretao i pomagao saigračima. Trener Crnogorac je prije nekoliko sedmica potencirao kako mu nedostaje napadač, a čini se kako je dolaskom Dženisa Beganovića taj problem riješen.

Trener kola: Gradimir Crnogorac (FK Sloboda)

Biti trener Slobode nije nimalo lako, jer osim brige o igračima i terenu morate razmišljati i o drugim stvarima, prije svega o finansijama. Trener Slobode Gradimir Crnogorac itekako je svjestan situacije, obzirom da je dijete Slobode i da je dugo vremena igrao na Tušnju. Upravo zbog toga Crnogorac je pravi izbor za klupu Tuzlaka, jer je na svojoj koži osjetio ono što danas prolaze igrači koje trenira. Sloboda je protiv Širokog Brijega odigrala odličnu utakmicu i Crnogorac je u potpunosti nadmudrio trenera gostiju Karačića. Bez obzira što su skoro sat vremena igrali sa igračem više, igrači Slobode su ispoštovali sve ono što je pred njih postavio Gradimir Crnogorac.