Poznat protivnik Zrinjskog u play offu

Nakon velike drame, produžetaka i penala, Zrinjski je dobio protivnika u play offu Konferencijske lige.

HŠK Zrinjski je danas odigrao neriješeno protiv Tobola u Kostanayu i na taj način su izborili plasman u play off Konferencijske lige. Obzirom da su ranije izvučeni potencijalni protivnici, bilo je jasno da će Zrinjski igrati protiv poraženog iz dvomeča između Olympiacosa i Slovana iz Bratislave. Nakon velike drame, produžetaka i penala, Olympiacos je uspio slaviti, pa će Zrinjski igrati protiv Slovana.

Prošle sedmice ove dvije ekipe su odigrale neriješeno u Ateni (1:1), pa je bilo jasno da će sve riješiti u večerašnjem revanšu. Slovan je od početka bio bolja ekipa, imali su posjed i kontrolu, te veći broj šuteva, ali je Olympiacos prvi poveo. Bilo je to u 54. minuti, kada je Zinckernagel pogodio za prednost gostiju.

Slovan je nastavljao sa napadima, a Šaponjiću je poništen gol zbog ofsajda. Ipak, Šaponjić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade pogađa za 1:1 i produžetke. Međutim, u sedmoj minuti zaustavnog vremena defanzivac domaćih Abena dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, pa Slovan ulazi u produžetke sa igračem manje.

Gosti su brojčanu nadmoć iskoristili u 101. minuti, kada Camara, koji je ušao umjesto Zinckernagela, pogađa za 1:2. Bez obzira na igrača manje, u Slovanu se nisu predavali i do izjednačenja stižu u trećoj minuti drugog produžetka. Nakon sjajno odigrane akcije nakon jednog prekida najbolje se pred golom snalazi Andre Green, koji je bio strijelac i u prvom meču.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je meč završen rezultatom 2:2 i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Već u prvoj seriji nakon pogotka Ramireza iz Slovana Kunde iz Olympiacosa je šutirao visoko preko gola.

U drugoj seriji raspoloženi Šaponjić je pogodio za Slovan, baš kao i Bouchalakis za Grke.

Treća serija je donijela i promašaj igrača Slovana. Jedan od najiskusnijih domaćih igrača, Juraj Kucka, poput Kundea šutira visoko preko gola, a Masouras pogađa i vraća stvari na početak.

U četvrtoj seriji junak Slovana Green sigurno pogađa, a Avila je također bio siguran, iako je golman Slovana bio na toj lopti.

Peta serija donijela je odbranu Vaclika u najbitnijem trenutku, a Chakvetadze je jako loše šutirao. Odgovornost je na sebe preuzeo Mathieu Valbuena koji sigurno pogađa i šalje Olympiacos u play off Europa lige, a Slovan u Konferencijsku ligu na megdan Zrinjskom.

Zrinjski će se tako ponovo susresti sa Slovanom, sa kojim su već igrali u pretkolu Lige prvaka u sezoni 2009/10. Tada je slovački prvak sa ukupnih 4:1 prošao u narednu fazu, a nadamo se da će sada naš prvak imati više sreće. Tada je u prvom meču u Mostaru bilo 1:0, ali su Slovaci na svom terenu slavili sa uvjerljivih 4:0.

Prvi meč na programu je 18. augusta a Zrinjski će biti domaćin. Obzirom na dosadašnju praksu, možemo očekivati da će se meč odigrati u 21 sat. Revanš je planiran sedam dana kasnije, 25. augusta, u Bratislavi.