Borac remizirao sa Javorom

Borac je upisao prvi remi na pripremama u Srbiji.

FK Borac je danas odigrao novi prijateljski meč na Zlatiboru, protiv FK Javor iz Ivanjice. Rezultat je na kraju glasio 1:1, a ekipa trenera Vlade Jagodića može da žali za pobjedom. Banjalučani su u prvom poluvremenu stvorili nekoliko odličnih prilika, ali su uspjeli postići samo jedan gol.

Igrala se 18. minuta susreta kada je golman Javora oborio kapitena Vranješa u kaznenom prostoru, loptu na bijelu tačku je postavio Almedin Ziljkić, koji je bio precizan za vodstvo od 1:0. Lukić, Zakarić i Vranješ su u nastavku prvog poluvremena promašili veliki broj prilika, a kazna ih je stigla u nastavku.

Javor je u nastavku preuzeo kontrolu nad utakmicom, ali samo u posjedu lopte, jer nisu stvarali ozbiljnije šanse. Ipak, u 69. minuti nakon jednog prekida uspijevaju postići pogodak i izjednačiti na 1:1. Do kraja niti jedan tim nije pokazao mnogo, pa je Borac nakon dvije pobjede upisao i prvi remi na pripremama na Zlatiboru.