PLBiH – Premijer liga BiH

Sve o fudbalu u BiH

Bez pobjednika na Grbavici

Tek na momente zanimljiv susret između Željezničara i Širokog Brijega okončan je bez pobjednika.

U drugoj minuti viđeno je prvo veće uzbuđenje, kada je nakon prodora po desnoj strani odbrana Željezničara izbacila loptu u korner. Nakon tog kornera gosti su poveli sa 0:1, a najbolje se snašao Stjepan Radeljić, koji je iskoristio lošu reakciju igrača Željezničara.

U 13. minuti ponovo je Široki zaprijetio, ali je ovaj put nakon ubacivanja Čuljka iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane neko od gostujućih igrača šutirao glavom preko gola. Četiri minute poslije Čuljak ubacuje ali je Angelov šutirao preko gola, a scenario iz 13. minute viđen je ponovo u 19. minuti.

Plavi su u 18. minuti ostali bez kapitena Štilića, koji je zbog povrede napustio meč, a zamijenio ga je Ivan Lendrić. Željezničar je preuzeo inicijativu i uglavnom je pokušavao po lijevoj strani, ali nisu uspijevali da stvore konkretnu šansu.

U 36. minuti Angelov se dobro izborio za poziciju na nekih 18 metara od protivničkog gola, ali je njegov šut završio malo pored stative. Pet minuta poslije Damir Sadiković je na drugoj strani pokušao iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 0:1, a Plavi nisu uputili niti jedan šut u okvir gola.

Domaći su u drugo poluvrijeme ušli agresivniji i postižu pogodak već u 48. minuti, ali je on poništen zbog ofsajda. Dosta živosti u igru Željezničara unio je Samir Bekrić, koji je na poluvremenu zamijenio Subašića. Upravo je Bekrić u 56. minuti odlično šutirao iskosa sa vrha šesnaesterca, ali je i taj šut otišao malo preko gola. Minutu poslije Plavi su uputili dva šuta u okvir gola, a u 58. minuti su propustili najbolju šansu, kada je udarac jednog igrača Željezničara sa desetak metara sjajno odbranio Zlomislić.

Sredinom drugog poluvremena obje ekipe dobijaju crveni karton. Jedan igrač Širokog ostao je da leži blizu centra a sudija Kaljanac nije dosudio prekršaj. Igra je prekinuta i nastala je gužva među igračima, nakon koje su Bojo i Grgić poslani u svlačionice. Ipak, obzirom da je u pitanju pripremna utakmica, sudija je dozvolio da sa klupe uđe po jedan igrač, kako bi se susret nastavio 11 na 11.

Željezničar je jalovo pokušavao, protok lopte do šesnaesterca je bio relativno dobar, ali završnica je izostala. Ipak, u 88. minuti nakon jedne duge akcije i nekoliko šuteva, Blažević je pogodio za 1:1. Imali su Plavi na samom kraju još jednu odličnu priliku, ali nisu postigli pobjedonosni gol.

Široki Brijeg je čitavo drugo poluvrijeme dobro stajao nazad i prijetio iz kontranapada, ali nisu stigli do drugog gola, pa je meč završen rezultatom 1:1.

*Zabranjeno je svako preuzimanje sadržaja bez dozvole autora i navođenja izvora. | PLBiH - Premijer liga BiH.