Lendrić se vraća u formu

Željezničar je bio ubjedljiv u prijateljskom duelu protiv konjičkog Igmana.

FK Željezničar je, nakon remija protiv NK Široki Brijeg u prošloj pripremnoj utakmici, danas na Grbavici deklasirao FK Igman iz Konjica rezultatom 6:0, a briljirao je Ivan Lendrić.

Na početku utakmice oba tima su pokušavala iz daljine, ali bez uspjeha. Lendrić je otvorio golijadu u 35. minuti, a do kraja poluvremena postigao je još jedan gol. Igrala se 43. minuta kada je nakon jedne gužve Lendrić ugurao loptu u mrežu za rezultat prvog poluvremena.

Samo tri minute u nastavku su bile dovoljne Plavima da stignu do novog gola. Ovaj put se u strijelce upisao Luka Juričić, koji je iskoristio sjajno ubacivanje sa desne strane i glavom pospremio loptu u mrežu.

Nakon toga uslijedio je blitzkrieg Željezničara, jer su za 10 minuta postigli tri gola, a u strijelce se treći put upisao Lendrić, drugi put Juričić, te je jednom bio precizan Haris Hajdarević. Željezničar će do kraja priprema odigrati generalku protiv FK Tuzla City.