Sarajevo slavilo u drugoj pripremnoj utakmici

Protivnik Bordo timu bila je ekipa Goražda.

FK Sarajevo je danas odigrao drugu pripremnu utakmicu, a protivnik Bordo timu bila je ekipa Goražda. Nakon minimalne pobjede u prvoj utakmici protiv visočke Bosne, danas je Sarajevo bilo ubjedljivije i slavilo je rezultatom 4:0. Strijelci za Sarajevo bili su Ahmetović, Jukić i Velkoski, uz jedan autogol igrača Goražda.

Sarajevo je utakmicu počelo u sastavu Kovačević, D. Hodžić, Bešić, Dupovac, Pidro, Miličević, Oremuš, Mustedanagić, Jukić, Tatar i Ahmetović. Prvu priliku Sarajevo je imalo u 8. minuti utakmice, kada je Mustenadagićev šut iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara završio u korneru. Sarajevo je nastavilo sa pritiskom i u 16. minuti stiže do gola, kada Ahmetović nakon odlične asistencije Pidre pogađa glavom za vodstvo Sarajeva.

Ivan Jukić je bio jedan od najagilnijih u prvom dijelu utakmice. U 10. minuti je jedan njegov pokušaj izblokiran, u 18. minuti je šutirao jako ali preko gola, da bi u 30. minuti nakon asistencije Dušana Hodžića postigao pogodak za 2:0. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, a šansu je imao Ahmetović pred sam kraj poluvremena, ali je njegov šut izblokiran.

Drugo poluvrijeme Sarajevo je počelo u sastavu Džafić, Šabanović, Miličević, Dupovac, Salčin, Đokanović, Oremuš, Mustedanagić, Cruz, Velkoski i Hajdarević. Prvo veće uzbuđenje u nastavku desilo se u 52. minuti, kada je Zinedin Mustedanagić pogodio prečku gostujućeg gola. Isti igrač je i u 55. minuti imao priliku, kada je izašao sam ispred golmana Goražda, koji je krajnjim naporom odbranio i izbacio loptu u korner.

Mladi Armin Imamović, koji je u 59. minuti ušao u igru umjesto Mustedanagića, imao je u 68. minuti odličan prodor i ubačaj, koji je za posljedicu imao još jedan korner. Osim Imamovića, u 59. minuti je umjesto Oremuša u igru ušao Faruk Hodžić.

Nakon perioda nešto mirnije igre, Sarajevo stiže do trećeg pogotka. U 79. minuti Sarajevo je stiglo do trećeg pogotka, kada je vlastitu mrežu pogodio jedan od gostujućih igrača. Igrala se 84. minuta kada je u kaznenom prostoru Goražda oboren Đani Salčin, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Precizan izvođač jedanaesterca bio je kapiten Krste Velkoski, za konačnih 4:0.