Sarajevski klubovi slavili, Velež remizirao

Danas su tri premijerligaša odigrala prijateljske susrete.

Danas su sa početkom u 18:30 tri premijerligaša odigrala pripremne utakmice u kojima su sarajevski ligaši slavili protiv svojih rivala, dok je Velež remizirao.

FK Sarajevo je odigrao prvu utakmicu nakon 120 dana, a protivnik je bila visočka Bosna. Trener Sarajeva Vinko Marinović dao je priliku svim igračima, ali je pred kraj prvog poluvremena ostao bez Tina Sušića, koji je morao izaći zbog povrede. Zasad nije poznat stepen povrede, a u Bordo timu se nadaju da neće dugo odsustvovati. Sarajevo je slavilo minimalnu pobjedu rezultatom 0:1, a strijelac je bio Tatar sredinom prvog poluvremena. Bordo momci su stvorili još nekoliko prilika, ali realizacija je izostala.

Viceprvak BiH, FK Željezničar, danas je na stadionu Grbavica odigrao drugu pripremnu utakmicu za novu sezonu i upisao je novu pobjedu. Plavi su bili ubjedljivi protiv niželigaša FK Goražde i slavili su rezultatom 4:0. Od početka utakmice bilo je jasno ko je bolji rival, a prvi gol pao je u 10. minuti utakmice, kada je nakon kornera pogodio novajlija Luka Juričić. Do kraja prvog poluvremena dva puta je bio precizan Ivan Lendrić, prvo u 39. minuti na asistenciju Blaževića, pa onda u 45. minuti na asistenciju Juričića. Konačan rezultat postavio je fantastičnim udarcem Srđan Stanić u 63. minuti.

Velež je prije nekoliko dana poražen od Željezničara u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj na Grbavici, a danas su remizirali protiv GOŠK-a u Gabeli. Po izuzetno teškom vremenu na stadionu Perica Pero Pavlović Velež je rano stigao u vodstvo. Igrala se 11. minuta utakmice kada je gol postigao veznjak Omar Pršeš. Velež je kontrolisao utakmicu i držao rezultat sve do finiša utakmice, kada su domaći u 86. minuti izjednačili, a strijelac gola za GOŠK bio je Radić.