Velež zasluženo slavio protiv Radnika

Velež se vratio na pobjednički kurs i upisao je drugu pobjedu zaredom.

U okviru druge utakmice devetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Velež je ugostio ekipu FK Radnik, a konačan rezultat susreta glasio je 2:1.

Prva prava prilika došla je već u trećoj minuti utakmice za domaćina, ali je Obren Cvijanović šutirao preko gola. Samo par minuta nakon toga mreža se zatresla, ali je pogodak Brandaa poništen.

U narednom napadu Radnik postiže pogodak kojim su gosti stigli u prednost od 0:1. Strijelac gola bio je Kenan Šarić, koji je nakon pogotka još zaradio i žuti karton zbog slavlja.

U nastavku utakmice Velež je pokušavao da se vrati u susret, ali su pokušaji Mulića i Ćivića otišli pored gola. U 18. minuti utakmice odličan prodor je imao Vladimir Bradonjić, ali je njegov udarac bio jako slab, te je Adnan Bobić lagano odbranio.

Velež je do najbolje prilike na utakmici stigao u 26. minuti utakmice kada je Mulić šutirao glavom nakon centaršuta Cvijanovića, ali je Kozić sjajno odbranio. Rođeni su zaprijetili i u 37. minuti preko visokog napadača, ali on nije iskoristio dobru loptu Brandaa.

Ipak, u finišu prvog dijela Velež stiže do izjednačenja, a strijelac gola ovoga puta bio je Cvijanović koji je pogodio nakon fantastične asistencije Brandaa.

U nastavku utakmice Velež je na samom otvaranju poluvremena došao do velikog preokreta, a strijelac gola bio je Zeljković u 50. minuti utakmice. Samo tri minute nakon tog pogotka Velež je ponovo imao dobru priliku ali je Mulić ponovo promašio izglednu situaciju protiv Kozića.

U nastavku utakmice Kozić je spašavao svoj tim, a pokušaji Cvijanovića, Zeljkovića i Radovca su odlazili ili u ruke golmana ili pored gola. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.