Željezničar bolji od Veleža

Plavi su nakon preokreta slavili u prvom pripremnom susretu protiv Veleža.

Željezničar je u prvoj pripremnoj utakmici za novu sezonu, odigranoj na stadionu Grbavica, slavio protiv FK Velež rezultatom 3:2. Obzirom na mjere predostrožnosti utakmici nije moglo prisustvovati mnogo gledalaca, ali oni koji su bili na stadionu svakako su uživali u vrlo dobroj utakmici.

Stvari nisu dobro krenule za Željezničar, jer je Velež poveo u 13. minuti, a fantastičan gol postigao je Obren Cvijanović. Ipak, u 33. minuti Plavi stižu do izjednačenja, a vlastitu mrežu zatresao je Dario.

Baš kao i na početku utakmice, i u nastavku Velež stiže do prednosti. Ponovo je za Željezničar koban bio Cvijanović, koji je postigao gol u 59. minuti. Međutim, u samom finišu prvo Alispahić postiže gol za 2:2 u 83. minuti, a tri minute kasnije Ivan Lendrić sa bijele tačke donosi pobjedu Željezničaru.