Hari Vukas: Više od poraza nismo ni zaslužili!

Trener Mostaraca bio je vidno razočaran poslije iznenađujućeg poraza njegove ekipe.

Zvijezda 09 je jučer na opšte iznenađenje sportske javnosti slavila sa 2:0 protiv aktuelnog viceprvaka Zrinjskog. Trener Zrinjskog Hari Vukas poslije utakmice nije krio razočarenje, a svoje viđenje utakmice je iznio na konferenciji za novinare.

“Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Od prve minute su u utakmicu ušli čvrsto, željni čvrstog defanzivnog bloka i da naprave stvari prema naprijed, zbog čega smo mi bili od početka u kontra smjeru. Odmah u početku se vidjelo da je momčad Zvijezde već do dvadesete minute imala 5 ili 6 čistih udaraca, ne šansi ali udaraca prema golu, dok smo mi ušli onako kako smo ušli i nismo zaslužili ništa više od ovoga. Samo mi preostaje da se svima onima koji vole Zrinjski i koji se uvijek nadaju da Zrinjski bude u vrhu ispričam za ovo današnje izdanje. Ne umanjujući pobjedu Zvijezde, mene je osobno sramota jer nas je pobijedila ekipa koja do sada nije imala nijednu pobjedu i koja je bila duboko na dnu. Ekipa Zrinjskog koja ima renome, ima svoj nivo i koja se treba boriti za vrh ovo sebi ne smije dozvoliti. Zbilja sam duboko razočaran sa ovim svime i mislim da nema potrebe reći nešto više od toga”, zaključio je trener Zrinjskog Hari Vukas.