Majstorija Vranješa odvela Borac u drugo pretkolo

Borac se plasirao u drugo pretkolo Europa lige.

Fudbaleri Borca plasirali su se u drugi krug kvalifikacija za Evropsku ligu nakon što su na Gradskom stadionu majstorijom Stojana Vranješa savladali Sutjesku sa 1:0.

Sutjeska je došla u Banjaluku sa namjerom da se nadigrava, ali već na samom startu su im planovi poremećeni. Ponajbolji fudbaler Nikšićana, Damir Kojašević, se povrijedio već u sedmoj minuti, pa je Dragan Radojičić odmah morao da izvrši izmjenu, a koncepcija igre se poremetila. U prvom poluvremenu domaći su dva puta zaprijetili preko Marka Ćetkovića, a najbolju šansu imao je Osmajić koji je izašao na Bojana Pavlovića, ali ga je pogodio direktno u glavu. Borac najbolju šansu prvog poluvremena ima preko Jove Lukića. Izbacio je Vladan Danilović napadača, ali je mladi centarfor Banjalučana užasno reagovao, zastao, i propala je fantastična šansa za Banjalučane.

Sve do 35. minute nije bilo golova, a onda je iz ničega Borac stigao do prednosti. Marko Brtan je glavom prebacio loptu preko odbrane Sutjeske, a Stojan Vranješ se velemajstorski snašao i u padu prebacio loptu preko Giljena za vodstvo. Mogao je Borac u finišu prvog poluvremena i da udupla prednost. Sve je lijepo uradio Goran Zakarić, ubacio za Almedina Ziljkića, ali se na visini peterca fudbaler Borca obrukao i skoro promašio kompletnu loptu iako je bio neometan.

U drugom poluvremenu znatno mirnija utakmica na terenu. Borac je u potpunosti umrtvio igru i u jednoj poprilično dosadnoj fudbalskoj predstavi uspio da se plasira u naredni krug kvalifikacija za Evropsku ligu. Ipak, u 86. minutu zaledio je Stijepović srca navijača Borca. Bio je u sjajnoj šansi, ali je šutirao van okvira gola i propala je tada i posljednja prilika za Nikšićane.

Izvlačenje za naredni krug kvalifikacija za Evropsku ligu je 31. avgusta.

Izvor: Sport1.ba