Dudić i Musemić složni: Velež je odigrao fantastično prvo poluvrijeme, ali…

Treneri obje ekipe su poslije meča iznijeli svoje viđenje susreta.

Sarajevo je sinoć uspjelo po teškom vremenu savladati Velež rezultatom 2:1. Velež je poveo i igrao je fantastično prvo poluvrijeme, ali ipak nisu uspjeli izdržati i vraćaju se kući bez bodova. Treneri obje ekipe su poslije meča iznijeli svoje viđenje susreta. Prvo je trener gostiju Feđa Dudić komentarisao meč.

“Sigurno da je ključni trenutak utakmice gol Sarajeva, koji je prelomio utakmicu. Imali smo zamisao na poluvremenu da prvih petnaest minuta probamo da izdržimo jer smo znali da bi onda Sarajevo bilo sve nervoznije. Međutim, mi do 60. minute primimo dva gola. Malo me i boli prvi pogodak Sarajeva, ako gledamo fair play. Ćosić leži trideset sekundi, neće niko da izbaci loptu i oni šutiraju, desi se korner i iz tog kornera mi primamo gol. Ok, nema veze, ja opet čestitam Sarajevu, ali ako preferiramo fair play onda bi se možda ta lopta trebala i izbaciti. Nama ostaje žal za prvim poluvremenom. Pored toga što smo vodili 0:1 imali smo dvije odlične situacije preko Brandaa i Fajića, gdje smo na odmor trebali otići sa ubjedljivom prednošću, međutim idemo dalje i okrećemo se narednoj utakmici. Ostaje svakako žal jer smo u najmanju ruku trebali ostati neporaženi. Na kraju nismo ništa uzeli i još smo izgubili dva igrača koji su dobili treći žuti karton. Idemo dalje, mi ćemo se dići i sigurno ćemo spremni dočekati Radnik”, rekao je Dudić za BHT1.

Poslije njega svoj komentar dao je i domaći trener Husref Musemić.

“Teška utakmica. Velež je odigrao fantastično prvo poluvrijeme gdje je imao priliku i kod 0:1 da zabije drugi gol, možda čak i da riješi utakmicu. Mi smo na poluvremenu malo porazgovarali, napravili smo dvije izmjene koje su očigledno urodile plodom i u ovom trenutku je najbitnije da smo pobijedili iako je prvo poluvrijeme bilo za zaborav. Mi smo igrali sa dva špica i izgubili smo višak u sredini tako da nam je Velež tu pravio probleme, ali na kraju je najbitnije da smo izdržali i drago mi je da su izmjene dale neki rezultat. Imamo malo vremena za odmor jer već u srijedu igramo utakmicu sa Širokim Brijegom, u subotu sa Željezničarom i onda poslije toga slijedi pauza”, zaključio je trener Sarajeva.