Sloboda bolja od Olimpika

U svim susretima na Tušnju u kojima je slavila, Sloboda nije primila gol.

Fudbaleri Slobode pobijedili su Olimpik rezultatom 2:0 u utakmici 10. kola Premijer lige odigranoj na Tušnju.

U prvih pola sata utakmice nije bilo praktično nikakvih uzbuđenja, a u 30. minuti Abid Mujagić je šutirao sa 16 metara, međutim lopta je otišla pored gola.

Četiri minute nakon te situacije domaći stižu do gola. Dva igrača Olimpika kao da se nisu mogli dogovoriti ko će ispucati loptu, sve je odlično prati Amar Beganović koji je ispred njih dvojice pokupio loptu, povukao je nekoliko metara i iskosa sa 7-8 metara pogodio gol Adnana Hadžića.

Jedinu priliku za Olimpik u prvom poluvremenu imao je Adis Hadžanović, koji je komplikovao i sa desetak metara je na kraju šutirao pored gola. I onda je u samoj završnici poluvremena viđena bizarna situacija.

Napadač Slobode Dženis Beganović se u 44. minuti izvukao na lijevo krilo, sjajno je centrirao a igrač gostiju Ivan Dujmović pogađa svoju mrežu. Međutim, sudija Zoran Grbić, koji je bio jako blizu, je pokazao na korner. Uslijedili su protesti domaćih igrača koji su trajali više od dvije minute, a onda je Grbić, nakon konsultacija sa četvrtim sudijom, ipak pokazao na centar.

Drugo poluvrijeme donijelo je inicijativu Olimpika, čiji su igrači propustili nekoliko dobrih prilika.

U 47. minuti Šišić je dobro šutirao, ali Golubović je sjajno odbranio. Pet minuta kasnije rezervista Perišić je sve majstorski uradio, ali je vanjskim dijelom kopačke šutirao pored gola.

U 54. dobro je šutirao Milanović sa dvadesetak metara, ali ponovo je Golubović dobro odbranio. Nakon toga, splasnuli su napadi Olimpika i Sloboda je bez problema sačuvala vodstvo i prekinula je niz od dva vezana poraza.

Sloboda se sada nalazi na osmom mjestu sa 13 bodova, dok je Olimpik sa samo 3 osvojena boda prikovan za dno.