Tim 2. kola: Jurilj nastavlja sa sjajnim partijama

Veznjak Širokog Brijega Alen Jurilj nastavlja sa dobrim partijama, dok je bek Mladosti Enes Alić definitivno iznenađenje ovog kola.
Alen Jurilj

Drugo kolo Premijer lige BiH donijelo nam je i prvo veliko iznenađenje, jer je Sarajevo remiziralo u Doboju kod Kaknja. Borac, Željezničar i Široki Brijeg su ekipe sa stopostotnim učinkom nakon prva dva kola, a povratnici u PLBiH, Olimpik i Krupa, su zasad bez bodova. Pogledajte kako izgleda tim 2. kola po našem izboru, uz napomenu da smo kompletan vezni red “spustili” za jednu poziciju kako bi bilo smisleno, a igrači koji se nalaze u veznom redu svakako su tokom karijere igrali i na tim pozicijama.

Golman: Vasilije Kolak (FK Krupa)

Povratnik u Premijer ligu BiH je ponovo poražen, ali golman Vasilije Kolak je, prema dostupnim izvještajima, najzaslužniji što je njegova ekipa na Tušnju primila samo jedan gol. Posebno se istakao u drugom poluvremenu, kada je fantastično odbranio jedan šut Voje Ubiparipa.

Lijevi bek: Enes Alić (FK Mladost)

Mladosti su nakon debakla u Banja Luci i smjene trenera predviđali novu katastrofu protiv aktuelnog prvaka, ali oni su se potrudili da naprave iznenađenje. Trener Elvedin Beganović je promijenio oba beka u odnosu na prvi meč, a na lijevoj strani je debitovao Enes Alić, i odigrao je sjajan meč. Osim što je zatvorio većinu napada Sarajeva, pokazao je da je sjajan izvođač prekida. Prvo je u 61. minuti asistirao Hadžiću za 1:1, a u 80. minuti je pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 2:2.

Štoper: Denis Zvonić (FK Velež)

Kapiten Veleža Denis Zvonić je na Grbavici u prvom kolu zamijenjen na poluvremenu, i sve do završetka mostarskog derbija bio je na meti kritika sportske javnosti i navijača Veleža. Ipak, trener Dudić je odlučio da vjeruje svom kapitenu, koji mu je ukazano povjerenje vratio na najbolji mogući način, sjajnom partijom i velikom pobjedom.

Štoper: Samir Zeljković (FK Velež)

Samir Zeljković je po vokaciji zadnji vezni igrač, ali nerijetko igra i na poziciji štopera. Nakon katastrofalne partije zadnje linije u prvom poluvremenu u prvom kolu na Grbavici, iz ekipe je ispao novi igrač Konstantin Cheshmedjiev, a njegovo mjesto zauzeo je Zeljković. Velež nije primio gol a velike zasluge za to idu kompletnoj zadnjoj liniji, a posebno štoperskom paru. Obzirom na to da su Zvonić i Zeljković dugo u timu i dobro se poznaju, nije nemoguće da Makedonac Cheshmedjiev bude treća opcija na štoperskoj poziciji.

Desni bek: Ajdin Nukić (FK Tuzla City)

Nukić je igrač koji inače igra na poziciji krilnog napadača, ali je prošle godine, zbog povreda saigrača, često dobijao priliku na desnom beku. Protiv Krupe je ordinirao po desnoj strani skupa sa Bobanom Đerićem, a dobru igru je krunisao asistencijom za pobjednički gol Mirsada Ramića.

Lijevi vezni: Alen Jurilj (NK Široki Brijeg)

Alen Jurilj je prošle sezone odigrao 17 utakmica u Premijer ligi BiH, ali je samo 4 puta bio starter. Široki Brijeg je ove sezone dosta izmijenio sastav, a čini se kako je dobijenu priliku Jurilj itekako iskoristio. U prošlom kolu je upisao asistenciju za jedini gol na utakmici protiv Tuzla Cityja, a protiv Olimpika je bio strijelac oba gola, koja su donijela nova tri boda njegovoj ekipi. Zbog dva gola i generalno dobre igre Jurilja smo izabrali za najboljeg igrača drugog kola PLBiH.

Centralni vezni: Marko Pervan (NK Široki Brijeg)

Pervan je početkom godine stigao u Široki Brijeg i već u prvoj utakmici je pokazao da će biti pojačanje. Dvije dosad odigrane utakmice je odigrao jako dobro, a protiv Olimpika je upisao asistenciju za prvi gol Jurilja i generalno je pokazao da je s razlogom prvi izbor trenera Karačića.

Centralni vezni: Semir Štilić (FK Željezničar)

Jako dobre partije u Bijeljini pružili su debitant Hamza Gasal i strijelac prvog gola Mustafa Mujezinović, ali Semir Štilić je, po običaju, prevaga na terenu. Opet se na djelu moglo vidjeti koliko znači Štilić za igru Željezničara, kako jednim dodavanjem iz igre izbacuje kompletnu odbranu protivnika, a da su saigrači imali više koncentracije u napadu sad bi na kontu imao jednu ili dvije asistencije.

Desni vezni: Obren Cvijanović (FK Velež)

Krilni napadač Veleža Obren Cvijanović bio je najbolji strijelac svoje ekipe u pripremnom periodu. U prvom kolu nije pokazao mnogo, kao ni njegova ekipa, ali je zato u gradskom derbiju protiv Zrinjskog bio nezaustavljiv. Za odličnu partiju nagrađen je prelijepim golom u 43. minuti susreta, kada je iskoristio sudar dva igrača Zrinjskog i lijepo pogodio kontra ugao golmana Horkaša.

Napadač: Nedim Hadžić (FK Mladost)

Mnogi su komentarisali kako Besim Šerbečić u Doboju kod Kaknja nije imao svoj dan, ali svakako velike zasluge za to idu mladom napadaču domaćina Nedimu Hadžiću, koji je do ludila dovodio defanzivce Sarajeva. Kakvu je partiju pružio Hadžić najbolje govori podatak da je na njemu napravljeno čak 9 prekršaja. Upravo nakon jednog prekršaja i ubačene lopte sa strane Hadžić je pobjegao Šerbečiću i postigao je gol.

Napadač: Jovo Lukić (FK Borac)

Mladi Jovo Lukić je u ovom prelaznom roku stigao u Borac iz lokalnog rivala Krupe, a pred njim nije nimalo lak zadatak. Samo igranje u Borcu je za mnoge veliki pritisak, a Lukić mora zamijeniti Sašu Kajkuta, koji je na zalasku karijere. Trener Vlado Jagodić mu je ukazao povjerenje od prve minute u oba meča, a ovaj mu je uzvratio na najbolji mogući način, asistencijom u prvom i golom u drugom kolu. Gol protiv Slobode stigao je u najboljem trenutku za domaće, a napadač se sjajno snašao nakon jedne odbijene lopte.

Trener kola: Feđa Dudić (FK Velež)

Bilo je jako teško podići ekipu nakon katastrofe u prvom kolu, ali Feđa Dudić je (opet) pokazao da itekako ima trenerskog potencijala. Nije Velež ni na Grbavici izgledao loše, ali je Dudić izašao visoko u želji da se nadigrava, što je Amar Osim pročitao i taktički nadmudrio svog kolegu. Dudić je naučio lekciju iz tog poraza i ovaj put je on bio taj koji je pogodio taktiku i pronašao formulu za prvu pobjedu ove sezone.

*Zabranjeno je svako preuzimanje sadržaja bez dozvole autora i navođenja izvora. | PLBiH - Premijer liga BiH.